Як почати розробляти під Android?


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Багато програмістів хочуть зайнятися розробкою додатків під Android, але небагато уявляють, які кроки тут потрібно зробити. Якщо займатися цим серйозно, то написання програм під Android не є створенням невеликих іграшок і утиліт. Це серйозний працевитратний процес. А якщо Ви хочете зібрати команду, то Вам ще потрібно грамотно представити свою ідею співтовариству. Про ці та інші питання піде мова в цій статті.

Початок роботи

Допоможіть, я новачок в програмуванні!

Зрозуміти, що таке програмування, допоможе наша вступна стаття.

Допоможіть! Я новачок в Android!

Google зробив гарний вступ в Android на своєму сайті. Також чудовий краудсорсинговий гід по Android.

 

Допоможіть! У мене проблеми з Android!

До того як поставити питання про Android, рекомендуємо спершу перевірити StackOverflow. StackOverflow створений для відповідей на технічні питання і навіть є офіційною платформою Q&A для Android.

Підкажіть кращі ресурси з навчання Android.

Статті з Android Ви завжди можете знайти у нас на сайті.

FAQ

Я хочу почати розробляти під Android. З чого мені почати?

Перший і найважливіший крок у розробці під Android – це вивчення Java і XML. Щойно Ви більш-менш ознайомитеся і з тим, або з іншим, опрацюйте офіційну документацію з Android і візміть декілька уроків, поки не відчуєте себе достатньо впевненим для створення власних проектів. Удачі!

Чи потрібен мені Android-пристрій для розробки?

Ви можете писати додатки без Android-пристрою, використовуючи включений в постачання емулятор (чи вдосконалений Genymotion). Проте для дотримання апаратних вимог ніщо не замінить тестування на справжньому пристрої.

Який IDE мені краще використати?

 • Eclipse був основним IDE для розробки під Android протягом багатьох років, тому більшість уроків, ресурсів, відео і скриншотів зроблені на ньому. Новачкові простіше використовувати Eclipse, тому що більшість прикладів використовують його.
 • Android Studio – флагман серед усіх IDE під Android. Якщо Ви надміру не залежите від уроків (чи вам легко переводити особливості Eclipse в Android Studio), тоді Вам краще розпочати з нього.
 • IntelliJ IDEA був альтернативою Eclipse, але нині розумніше почати з Android Studio. Android Studio – це відгалуження IntelliJ IDEA, так що Ви отримаєте всі її переваги плюс бонуси під Android.

Ресурси

Тут представлені основні ресурси з навчання розробці під Android англійською мовою. Це далеко не повний список, але достатній для старту.

Офіційні ресурси Android

Дизайн

Книги

Розсилки

 • Android Weekly – чудова розсилка, що допомагає бути в курсі останніх розробок Android.

Колекції бібліотек

Інструменти

 • Genymotion – корисний і функціональний емулятор.
 • Android Asset Studio – відмінна колекція інструментів для створення/редагування іконок, зображень і так далі.
 • Codota Plug – in для Android Studio – чудові приклади коду прямо в Android Studio.

Приклади open source додатків

Ідеї для додатків

Отже, у Вас є ідея для додатка. Люди щодня про це пишуть. До того як просити допомоги в реалізації проекту, треба відповісти на ключові запитання:

Який мій бюджет?

Якщо Ви налаштовані серйозно і хочете випустити власний продукт, то повинні подумати про свій бюджет. Навіть у разі створення простого додатка, треба подумати про декілька тисяч доларів.

Яка у мене маркетингова стратегія?

Ви збираєтеся використати звичайне “сарафанне” радіо або готові платити за популярність?

Який список задач у даного проекту? Які є обмеження? Скільки мені треба розробників?

Звідки приходитимуть/де зберігатимуться дані? Як вони використовуватимуться? Чи розроблена у мене відповідна політика приватності?

Чи є мета заробити грошей? Якщо так, як Ви зібралися її досягати? Через рекламу, IAP, підписки, платні додатки? Усе вищеперелічене?

Як Ви платитимете Вашим розробникам? Чи є у Вас капітал або Ви зібралися платити їм після того, як додаток почне приносити дохід?

Часто незалежні контрактники вимагають частину повної вартості авансом. Більшості розробників нецікавий розподіл доходів, за винятком випадків, коли вони самі вкладаються в додаток.

Який спосіб тестування йому потрібний? На який вид пристрою Ви збираєтеся встановлювати його? Як багато ітерацій Вам необхідно? Яких людей Ви хочете залучити?

Які терміни? Як скоро Ви хочете опублікувати додаток у магазині?

Це однозначно вплине на кінцевий дохід.

Чи будете Ви вимагати або пропонувати реєстрацію/інтеграцію із соціальними мережами? Як Ви збираєтеся реалізовувати це?

Яка Ваша цільова аудиторія? Це нішевий додаток або він може бути поширений всюди?

Чи реалізована вже моя ідея? Якщо так, як я можу поліпшити її або чого їй бракує?

Що робити з ідеями для додатків, якщо Ви не розробник?

Ви, можливо, шукаєте розробників у Вашу команду для реалізації додатка. Якщо у Вас є гроші і Ви можете заплатити розробникові або фірмі, то все просто і зрозуміло. Далі ми поговоримо про те, що робити, якщо у вас недостатньо грошей, щоб платити комусь.

Усвідомте, що Ваша ідея може бути не унікальна, а розробка потребує докладання значних зусиль.

 • Намалюйте дизайн Вашого додатка (зовнішній вигляд і функціональність). Він може бути загальним і намальованим на папері. Однак його не варто робити розмитим, і він має бути конкретним.
 • Складіть список своїх навичок, пов’язаних з ідеєю. І список ресурсів, які Ви готові вкласти.
 • Складіть список того, що Ви ВКЛАДЕТЕ у свою ідею.

Зараз настав час зрозуміти, що розробка потребує значних зусиль. Уявіть, що розробник працює повний робочий день (8 годин) протягом 2 місяців, щоб створити Ваш додаток. І Ви також працюєте повний робочий день. Чим Ви зайняті в цей час? Якщо Ваша частина, за Вашими уявленнями, закінчується раніше, то треба переглянути ідею. У цьому сценарії розробник виконує велику частину роботи, і Ви, чесно кажучи, зайві. Те, що Ви можете дати після того, як додаток закінчений, не має особливого значення і не мотивуватиме розробника закінчувати продукт.

Перегляд Вашої ідеї

Якщо розробник виконує більше роботи, ніж Ви, треба переглянути свою ідею, щоб розподілити роботу справедливіше. Це дасть переваги від спільної роботи. Використайте Ваш список навичок і вирішіть, як використовуватимете їх. Це нормально, якщо додаток відрізнятиметься від початкової ідеї. Переглядайте його до тих пір, поки кількість Вашої роботи і роботи розробника не зрівняються.

 • Розподіляйте роботу настільки справедливо, наскільки це тільки можливо.
 • Зосередьтеся передусім на Ваших навичках.
 • Ваше навантаження повинно дорівнювати десь 2 місяцям повноцінної роботи. Для простих додатків навантаження, звичайно, може бути меншим. Ви можете попросити співтовариство (наприклад, наше) допомогти в оцінці працевитрат.

Залежно від типу бажаного додатка, Ви можете бути або не бути готовими на даний момент. Можна представити свою ідею і отримати зворотний зв’язок.

 • Представте все. Не бійтеся за те, що ідею можуть вкрасти. Оскільки тепер ідея ґрунтується на Ваших навичках, а розподіл роботи справедливіший, розробник вважатиме за краще працювати з Вами замість того, щоб робити все самому. Використайте картинки і діаграми, де це доречно, щоб описати ідею. Не упускайте важливих деталей або те, що Ви вважаєте таємною перевагою. Швидше за все, вона такою не є, і замовчування цих деталей зробить ідею розмитою і недостатньо переконливою.
 • Що вкладете Ви? Дуже важливо це позначити.
 • Яких відносин Ви шукаєте? Пайова участь? Платитимете розробникові? За пайової участі треба прийняти той факт, що розробник може змінювати додаток, і Вам треба буде разом працювати над тим, до чого Ви обоє прагнете. Не лише Ви маєте бачення того, який напрям є найкращим.

Можливо, Вам потрібно буде переглянути свою ідею і внести зміни. І повторити це багато разів.

Переклад сторінки /r/androiddev’s FAQ

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: програмування на андроїд, android розробка, Як написати команду Андроїд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *