Де новачкові в програмуванні знайти вправи та ідеї для проектів?


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Навчання програмуванню розпочинається з маленьких кроків. Зрозуміло, що спершу треба вивчити синтаксис і концепцію вибраної мови, але не менш важливим є і відточування майстерності у складанні алгоритмів і розв’язанні задач програмістів. У цій статті названі ресурси, на яких зібрані задачі та ідеї для власних проектів.

Тут можна знайти список із понад 100 ідей для проектів, які Ви можете реалізувати. Список призначений для Python, але ідеї можна реалізувати і в інших мовах. У ньому є і не зовсім серйозні проекти, і вправи для практики. Список рекомендуємо початківцям для ознайомлення.

Тут Ви знайдете список із 49 клонів ігор, які можете написати самостійно. Вибір залежить від рівня складності.

Хочете створити щось нове? Подивіться Idea Machine і The Internet Wishlist, де люди публікують свої побажання з програм, які вони хотіли б побачити.

Якщо хочете практичних вправ, то пройдіться за цим списком сайтів/ресурсів :

Загальні вправи:

 • Project Euler містить понад 500 математичних задач (на теорію чисел, числових систем і т. ін.), які треба розв’язати, використовуючи програмування (будь-яку мову).
 • Code Abbey зберігає більше як 200 задач із програмування. За розв’язання 125 з них видають сертифікат, чим мотивують багато студентів.
 • Rosalind – це ще один сайт, на кшталт Project Euler, який надає на вибір понад 200 задач з біоінформатики.
 • Codingbat.com пропонує вправи з Java і Python як для новачків, так і для просунутих програмістів.
 • codegolf.stackexchange.com – сайт, на якому публікують і обговорюють головоломки програмістів.
 • Ruby Quiz – серія головоломок, у яких Вас просять написати стислі програми різної складності. Початкові розв’язання описані на Ruby, але їх можна реалізувати будь-якою мовою.

Задачі, розв’язувані на олімпіадах з програмування:

 • UVa Online Judge – колекція із сотень задач олімпіад з програмування, з онлайн-системою перевірки рішень.
 • TopCoder пропонує складні задачі на алгоритмах, зібраних протягом багатьох років на різних змаганнях. Також кілька разів на місяць проводить олімпіади з програмування.
 • CodeForces схожий на TopCoder, але містить більше задач на змагання і декілька особливих “фішок”, включаючи “віртуальні змагання”.
 • Timus – те саме, що і UVA. Містить задачі з останніх змагань (світового і регіонального рівнів).
 • SPOJ – схожий на UVA, з величезним числом мов програмування на вибір.
 • USACO пропонує декілька задач на алгоритмах із керівництвом по їх розв’язанню.

Під певні мови:

 • Для Prolog, Lisp і подібних мов відвідайте P-99 і L-99, набори з 99 задач для підвищення Вашої ефективності в цих мовах.
 • Python Challenge – об’єднує загадки і головоломки, які допоможуть Вам серйозно прокачатися в Python.
 • 4clojure – набір вправ з програмування, спеціально розроблених під Clojure, Lisp-подібна мова.

Отже, Вам на вибір даний список ресурсів для відточування своїх навичок програмування. Для початку цього більш ніж достатньо. Якщо Ви серйозно опрацюєте хоча б один з них, то це вже зробить з Вас якщо не закоренілого, то цілком міцного розробника, здатного впевнено приймати серйозні виклики в програмуванні.

На основі розділу сторінки “Where can I find practice exercises and project ideas”?

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: p по роекти и програмування светломузики, ідеї проектів програмування, ідеї проекту програмування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *