Машинний зір. Вступ


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Цей пост нашої рубрики буде присвячений загальній інформації про машинний зір і його застосування. Як цікавий приклад пропоную Вам переглянути відео:

Тут використовується чудовий приклад виявлення веб-камерою обличчя людини і визначення її положення в просторі. Людина буквально може подивитися на зображення з іншого боку. Давайте розберемося, як саме це відбувається.

 

Спершу нам потрібно зрозуміти, як машина розрізняє об’єкти і фон. Наприклад, для знаходження веб-камерою якихось геометричних фігур потрібно, що б камера відрізняла атрибути об’єкта:

  1. Форму об’єкта (коло, квадрат, трикутник).
  2. Колір визначуваного об’єкта.
  3. Розмір об’єкта і положення його відносно інших об’єктів.

Для знаходження форми об’єкта використовується ефект розмиття контурів заданої форми. Це робиться для того, щоб пристрій точно міг визначити, де закінчився контур нашого об’єкта і почався фон. Більше, із поясненнями і прикладами, можна дізнатись з лекції Олександра Бакуліна про робототехніку:

Що пов’язане з кольором об’єкта, думаю, всім зрозуміло, і особливо складних питань поставати не повинно. Все просто: пристрою потрібно визначити за кольором об’єкта його положення, а також відсікти фон та інші об’єкти. Глибина кольору, як і можливі похибки, залежить від якості запису пристрою, освітлення, Вашого алгоритму визначення і ряду менш значущих нюансів.

Говорячи про положення визначуваного об’єкта в зоні видимості, ми переходимо до головного принципу роботи, який демонструється на відео вище. Пристрій знаходить об’єкт, фіксує його положення в реальному часі і, дотримуючись алгоритму, виконує потрібні нам дії. Однією з ключових позицій є розмір нашого об’єкта. Ми наближаємо об’єкт, змінюючи його координати по осях, і бачимо зображення вже під іншим кутом. У випадку з людським обличчям, а не простою геометричною фігурою, є ряд нюансів:

– форма обличчя в усіх людей різна, хоча є певні типи цієї форми;

– колір шкіри людини, особисті ознаки, такі як зачіска, прикраси, і т. ін.;

– обличчя людини, хоч і симетричне, проте має відмінності, якщо дивитися під різними кутами.

Тому, на відміну від простих фігур, для визначення обличчя потрібно використати інший підхід.

Оптимальний варіант – це xml файли, що містять необхідні нам відомості за всіма пунктами, які були описані вище. Ця множина зображень облич різних розмірів і форм, зроблених заздалегідь під різними кутами. У мережі вже є готові xml файли, які можна використати в роботі.

Працювати з такою технологією легко і просто. Відкривається багато цікавих рішень для роботи із зображенням, які можна використати як в повсякденному житті, так і у великих проектах.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *