Чим поповнити закладки: підбірка навчальних блогів з програмування


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Читання підручників часто стомлює, до того ж, якщо Вас цікавить конкретне питання, перекопувати книжки триватиме занадто довго. StackOverflow, звичайно, може дати відповідь на будь-яке запитання (чи майже будь-яке), але по-справжньому вичерпні й цікаві відповіді та відомості можна отримати тільки з повноцінних статей. Саме тут приходять на допомогу блоги з програмування – місця, де досвідчені програмісти можуть поділитися з Вами своїми знаннями і грамотними способами розв’язання виникаючих проблем. Tproger дібрав для Вас блоги, які не лише допоможуть глибше вивчити окремі мови програмування і загальну теорію, але й “виведуть на путь праведний”, якомога далі від кривих доріжок і поганих практик.

Theory of Programming

Блог для програмістів-початківців, які хочуть не лише вміти писати код, але й добре знати теоретичну базу. Один з розділів повністю присвячений теорії структур даних і алгоритмів. Також є практичні реалізації і невеликий посібник з Java.

Ray Wenderlich

Розмаїття якісних керівництв, у тому числі у відеоформаті. Є підрозділи для розробників як під iOS, так і під Android, багато корисного з розробки ігор та інших керівництв.

Bit-Player

Приклади спільної роботи програмування і математики. Попри те, що автор блогу скромно називає себе дилетантом, його перу належать цікаві й прості статті про математику, до яких додаються реалізації алгоритмів на JavaScript та інших мовах, а ще у блогу дуже цікава шапка! Про неї, до речі, написаний окремий матеріал.

Swift Developer Blog

Блог повністю присвячений iOS-розробці і Swift. Кожна публікація розкриває одну конкретну тему, яка може спричинити утруднення у новачків.

Haskell for all

Як неважко здогадатися з назви, блог присвячений програмуванню на Haskell і всьому, що з цим пов’язане. У статтях розлянуто практичне застосування мови і створення з її допомогою всіляких цікавих речей. Стане в нагоді всім, хто дотепер не наважився почати вивчення Haskell або почав, але ще не дуже добре розуміє, що саме можна написати на мові й головне – як це зробити.

The JavaScript Playground

Інформація про мову JavaScript в усіх її проявах: і фронтенд, і бекенд на Node.js. Це блог містить тільки якісні і детальні уроки з актуальних питань.

Learning jQuery

Блог, який ведуть відразу декілька авторів, повністю складається з уроків по бібліотеці jQuery, демонстрацій, новин, а також підбірок всіляких плагінів і розширень. І новачок, і вже досвідчений jQuery-програміст зможе знайти тут щось цікаве і корисне для себе.

Coding Cage

Справжня палочка-виручалочка для будь-якого веб-розробника, особливо початківця. Шпаргалка з готовими і детально розібраними прикладами реалізації найважливіших і поширених функцій сайту, таких як завантаження на сервер, реалізація роботи з БД без перезавантаження сторінки, а також невеликі, але дуже корисні допоміжні скрипти.

Useful Blog

Useful Blog повністю виправдовує свою назву – це збірка корисних порад про все, з чим може зіткнутися в роботі веб-розробник: Linux, Java, Python, PHP, JavaScript, FTP, SSH, HTTP, конфігурація, налаштування і адміністрування серверів. Усі замітки написані лаконічно і, що важливо новачків – зрозуміло.


У коментарях чекаємо на Ваші пропозиції щодо розширення і поліпшення підбірки.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *