Підбірка інтерактивних самовчителів, які допоможуть у захоплюючій формі вивчити засади популярних технологій


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Часто основна проблема у програмістів-початківців – брак мотивації. Дуже складно зібратися з силами, щоб читати документацію або довгі туторіали англійською. Напевно, саме тому все популярніше стають інтерактивні самовчителі, навчання в яких відбувається у форматі, який схожий на гру. Вибрали для Вас декілька таких самовчителів з просторів Інтернету.

jQuery

Дуже приємний курс, проходити який можна, навіть не знаючи, що таке jQuery взагалі. jQuery – бібліотека для JavaScript, за допомогою якої можна знаходити і, наприклад, змінювати різні елементи HTML. Втім, це пояснення зайве – курс розпочинається з веселої пісні, яка розповідає про те, що таке jQuery.

Потім пісню змінює ведучий, який розповідає теорію. Ведучий дуже живий, слухати його приємно. На додаток, все, що він говорить, супроводжується ілюстраціями. Слайди до того, що він говорив, можна пізніше скачати.

Лекція ведучого змінюється практичними завданнями – з можливістю запросити підказки. За перегляд підказок умовні бали не знімаються, зате знімаються за перегляд відповідей (така можливість, природно, також передбачена).

Завдання змінюються новою теорією від ведучого, теорія – знову практикою. В цілому курс створений не для глибинного навчання jQuery, а для вивчення засад синтаксису і розуміння загальних принципів роботи.

Github

Цей курс побудований трохи інакше. Курс побудований так, ніби Вам треба запушити свій проект на Github – спочатку дається пояснення того, що на цьому етапі треба зробити, а трохи нижче – команда, яка це виконує. Для переходу до наступного уроку цю команду необхідно передрукувати в термінал і виконати. Результат роботи команди Ви можете побачити в імпровізованому диспетчерові файлів. Загалом, найчастіше до подібних самовчителів вдаються, саме коли з’являється термінова необхідність викласти свій проект на Github. Кращого способу, ніж виконати всі кроки самому під керівництвом Октокота, напевно, немає. Хіба що наше керівництво по швидкому старту з git.

Оформлення завдань

Ruby

У цьому туторіалі кожен урок будується просто – програма повідомляє Вас, як виконується в Ruby та або інша дія, і трохи теорії. Перехід до наступного уроку здійснюється, коли Ви виконаєте цю (чи аналогічну) дію в консолі праворуч. Курс цікавий, до того ж система дотепно жартує (наприклад, спочатку пропонує Вам виконати 40.reverse (), а потім повідомляє, що перевернути можна тільки рядок, а число не можна. Якщо Ви, звичайно, не піднесете до монітора дзеркало :D)

Перший урок на tryruby

Clojure

У цілому, Tryclj мало чим відрізняється від керівництва по Ruby, крім дизайну. Вам так само необхідно набирати в консолі команди, які самовчитель пропонує, і читати опис того, що Ви збираєтеся зробити.

Які інтерактивні самовчителі знаєте Ви? Пишіть у коментарях, кращими із запропонованих ми поповнимо статтю.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: що таке підбірка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *