Ефективність, зручність і третя чарівна властивість, яка допоможе Вашому мобільному додатку вижити


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

З моменту створення Apple App Store сумарно в нього було завантажено понад 1,5 млн додатків.  Питання: “Яка їх частина зуміла вижити?”. За фактом 350 тис. додатків було видалено з магазину, тобто 1/5 частина додатків, або 21,8 %, нині є недоступною.

Статистика жорстка і байдужа, і в інших магазинах додатків вона неістотно відрізняється від Apple Store. Але як же зробити так, щоб саме наш додаток зумів пройти “м’ясорубку” і знайшов свою славу?

Успішність додатка визначається двома основними чинниками: 1) user experience, тобто відчуття користувача від використання, та 2) ефективність. UI Вашого додатка має бути зручним і зрозумілим недосвідченому користувачеві з будь-яким рівнем знань. Крім того, додаток має бути ефективним – він призначений полегшувати життя його користувачеві, а не ускладнювати.

Проте, на жаль, навіть дотримання цих двох правил ще не гарантує, що Ваш додаток переживе випробування магазином. Багато додатків зі стадії “активно” в стадію “мертво” переходять буквально за декілька днів. Чому? Тому що вони були розроблені хаотично, без планування і стратегії.

При розробці додатка найкритичніше завдання – працювати в тісному зв’язку з партнером, що має якісне ноу-хау і досвід. У розробці мобільного додатка обов’язково потрібно дати ретельну оцінку таких змінних, як портрет цільового клієнта, бізнес-цілі та ринок.

Як визначити, що продукт сподобається кінцевому користувачеві? Дати його потестувати Вашим бабусі й собаці? Цього замало. Не полінуйтеся – проведіть дослідження ринку, складіть портрет користувача. Подивіться, як виглядають додатки Ваших конкурентів на цей же ринок.

Отже, підсумуємо викладене вище. При розробці додатка мало розробити інтерфейс, зрозумілий усім і зручний у використанні (хоча без цього нікуди!). Ваш додаток повинен підходити тій цільовій аудиторії, яку Ви для нього обрали. А як дізнатися, чи підходить він? Дізнатися, який він – Ваш користувач, і поставити себе на його місце.


До речі, на продовження теми у нас є дві статті: коли, де і як показувати відеорекламу у Вашій мобільній грі, щоб вона не дратувала користувача, і поради експертів, з якої платформи краще починати мобільну розробку.

Джерело: Medium

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *