10 ресурсів для вивчення і використання Git


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Git – це безкоштовна open source розподілена система управління версіями, створена Лінусом Торвальдсом, творцем Linux. Почати працювати з Git може бути важко, але в Мережі легко знайти велику кількість безкоштовних ресурсів, які зможуть Вам допомогти. Ми зібрали їх в цьому матеріалі для Вас.

Git tutorial

Git tutorial – це офіційне введення в Git, і почати Вам можна саме з нього.

Керівництво є у вигляді man-сторінки, доступ до якої з термінала можна отримати так:

man gittutorial

Корисно прочитати друге керівництво і глосарій. Вони також доступні у вигляді man-сторінок.

Learn Git Branching

Learn Git Branching – це інтерактивне онлайн-керівництво, яке навчить Вас використовувати Git в ігровому стилі.

Сайт не працює на мобільних пристроях, але це не страшно, адже Ви все одно використовуватимете Git на комп’ютері.

Try Git

Try Git – це інтерактивне керівництво від GitHub, що ґрунтується на онлайн-оболонці, в якій Ви можете вводити різні команди і експериментувати з віртуальним репозиторієм. Воно розглядає всі базові теми, але для вивчення актуальних питань Вам знадобляться інші ресурси.

До речі, ще більше інтерактивних самовчителів є в іншій нашій підбірці.

Git wiki

Git wiki – це офіційна енциклопедія з Git. Тут можна знайти будь-яку інформацію, що цікавить Вас: керівництво, шпаргалки і т. д. Особливу увагу варто приділити розділу роботи з документацією.

Git Reference

Git Reference – це швидкий гайд по основних командах системи з прикладами їх використання і опціями. Сайт був створений командою GitHub, але зараз є офіційним ресурсом. До речі, вихідний код сайту відкритий.

Pro Git

Pro Git – це офіційна книга про Git для всіх і кожного. Вона доступна онлайн, її можна скачати в деколькких форматах, а також купити друковану версію на Amazon.

У книзі розкриваються всі необхідні для вивчення теми, від засад до аспектів внутрішньої реалізації.

Rys Git Tutorial

Rys Git Tutorial – це відмінно написане велике онлайн-керівництво, що висвітлює не лише всі основні фічі Git, але й актуальні теми, як-от: робота з патчами і низькорівневими командами.

Кожна тема супроводжується реальними прикладами.

Git Immersion

Git Immersion – це екскурсія по основних темах зі зрозумілими практичними прикладами.

Для відтворення прикладів на своєму комп’ютері Вам знадобиться інтерпретатор Ruby.

Visualizing Git Concepts with D3

Visualizing Git Concepts with D3 – це веб-сайт, що використовує D3 (JavaScript-бібліотеку для візуалізації даних) для того, щоб допомогти користувачам зрозуміти основні принципи Git. Сайт надає інтерактивну оболонку, в якій Ви можете вводити команди і отримувати анімовані результати.

Він покриває всі основні команди, а також надає декілька реальних сценаріїв і режим пісочниці. Актуальні аспекти не розглядаються, але це відмінний ресурс для наочного вивчення засад.

Getting Git Right

Getting Git Right – це колекція керівництв, статей і глосарій, зібрана Atlassian, творцем BitBucket (аналог GitHub).

Усе керівництво дуже детальне й охоплює все коло тем, від простих до складних. Деякі керівництва припускають, що Ви використовуєте BitBucket, але ці частини можна пропустити.


Крім того, на нашому сайті також можна знайти багато корисних матеріалів, присвячених Git. Наприклад, зверніть увагу на керівництво “Git за 500 слів”.

Переклад статті “10 free resources to learn how to use git”

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *