Навіщо і як ефективно вчити мову програмування Сі: вичерпна підбірка ресурсів для освоєння


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Мова Сі була розроблена Деннісом Рітчі й Брайаном Керніганом у 1969-1973 роках. Сі створювалася для реалізації операційної мережі UNIX, але згодом знайшла ширше застосування.

На сьогодні Сі посідає стабільне друге місце в індексі TIOBE.

Навіщо потрібна Сі?

Ми вже писали про важливість мови Сі, тому нагадаємо засадничі положення.

Велика частина системного програмного забезпечення пишеться мовою Сі. Ядро популярної open source ОС Linux було написане на Сі.

Величезним плюсом Сі є те, що кожна інструкція мови транслюється в машинний код прямо і зрозуміло. Виконується рівно той код, який програміст бачить на екрані. Втім, у сучасних компіляторах, звичайно, можуть застосовуватися хитрі оптимізації, але в меншій кількості випадків.

Варто зазначити, що найпопулярніші мови програмування так чи інакше пов’язані з Сі. Наприклад, Java і C# мають так званий Сі-подібний синтаксис, а C++ і Objective-C у тому або іншому роді є розширеннями Сі.

Якщо Ви пишете код динамічною мовою програмування, як-от: PHP, JavaScript або Python, то його інтерпретатор, середовище виконання і більшість бібліотек в основному написані на Сі. Отже, щоб зрозуміти особливості поведінки тієї або іншої мови, треба знати особливості мови Сі. А якщо Ви вийшли за рамки можливостей своєї мови програмування, то не встигнете озирнутися, як почнете писати нове розширення на Сі.

До того ж, знання Сі дозволяє програмістові по-справжньому оцінити не лише всі переваги високорівневих мов програмування, але й обмеження, які виникають у разі їх використання.

І це далеко не всі аргументи на користь вивчення Сі.

Що далі?

Тепер, коли ми розібралися, навіщо нам потрібна Сі, постає запитання: “А як її вивчити?“.

Далі ми підготували декілька курсів і матеріалів, які допоможуть освоїтися в новій для Вас мові програмування.

Книга “Мова програмування Сі”

Ніхто не розповість Вам про Сі краще, ніж творці цієї мови програмування. Тому книга “Мова програмування Сі”, написана Деннісом Рітчі й Брайаном Керніганом, є must-have для кожного, хто певною мірою вирішив пов’язати своє життя із Сі.


Курс “The Complete C Developer Course – Build 7 Exciting Projects”

Курс висвітлює як початкові аспекти мови, так і просунуті: програмування графіки, моделі пам’яті й багато іншого. В процесі проходження курсу Ви створите 7 захоплюючих проектів, таких як система з керування базами даних і власний комп’ютерний вірус.

Курс платний, але він однозначно вартий вкладених грошей. Далі пропонуємо безкоштовні матеріали.


Знаменитий Гарвардський курс “CS50”

Передусім CS50 навчить Вас думати. Деякі з тем, які Ви пройдете протягом курсу: абстракція, алгоритми, структури даних, інкапсуляція, керування ресурсами, безпека, розробка програмного забезпечення і веб-розробка. Мови, які Ви використовуватимете: C, Python, SQL і JavaScript разом з HTML і CSS. І  найважливіше, що курс є безкоштовним.


Безкоштовний курс “C Tutorial for Beginners”

З цією програмою Ви вивчите основи мови Сі, розберетеся з покажчиками, структурами і об’єднаннями, а також навчитеся писати прості програми.


Безкоштовні онлайн-курси із Сі від двох провідних фінських університетів

Курс пропонує комплексні матеріали і багато вправ з програмування, а також автоматичну систему тестування.

Над курсом спільно працювали Університет Аалто і Університет Гельсінкі (той самий, де колись навчався Лінус Торвальдс), а викладений у ньому матеріал повністю дублює курси із Сі, що викладаються в цих університетах.


Книга “Learn C The Hard Way”

Книга навчить Вас тій Сі, яка застосовується в реальному житті для створення реальних проектів, а не абстрактним механізмам і педантичній теорії. Ви також вивчите декілька важливих тем, як-от:  алгоритми і структури даних, автоматизоване тестування.


Інтерактивне навчання Сі

Керівництво покриває як базові конструкції мови, так і просунуті, наприклад: покажчики, об’єднання, бінарні дерева і багато іншого.


Вступ у Сі від Hexlet

Курс призначений для абсолютних новачків у програмуванні. Він ознайомить Вас із головними концепціями мови Сі.


Ще більше матеріалів про Сі можна знайти в нашій підбірці “Безкоштовні матеріали для програмістів”.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: вивчити мову програмування с, де вивчити мову програмування с#, Си (язык программирования)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *