Найгірші способи навчання програмуванню


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Розпочати слід з того, що будь-який спосіб навчання корисний, адже так чи інакше Ви здобуваєте знання і хоч трохи думаєте. Проте ми хочемо не просто тренувати мозок, а набути професію і заробляти нею, чи не так? Тому давайте убезпечимо себе і спробуємо скласти список найнеефективніших способів стати програмістом.

Неправильний розподіл енергії

У західній освіті є класифікація техніки самонавчання, кожній з яких приписується один з трьох ступенів ефективності. Так, наприклад, постійне перечитування тієї самої інформації практично є даремним, а ось поділ її на частини, з конкретними запитаннями і завданнями, дозволяє засвоїти матеріал значно швидше. Саме так побудоване навчання на якісних професійних курсах: теорія – виконання практичного завдання – розбір питань, що постали. Тут і Захід наслідувати не потрібно, оскільки ефективність є очевидною.

Порівняння ефективності різних способів навчання

Легке чтиво

У блогах і на форумах можна зустріти багато цікавого і навіть захоплюючого чтива на будь-яку тему, у тому числі з програмування. Звичайно, якщо Ви хочете освоїти професійне мовлення, таке читання буде корисним. Однак сподіватися здобути в такий спосіб глибокі знання марно, тому стежте за витратою часу та енергії.

Брак практики

Знання без можливості їх практичного застосування корисні лише для розширення кругозору – якщо таке питання зустрінеться у сканворді, Ви виявите розум. Ось, власне, і вся користь. Чи варто заради цього витрачати час і сили? Навряд чи. Програмування – наука точна і потребує максимальної практики. Тому, якщо Ви вирішили вчитися самостійно, то шукайте будь-які можливості випробувати себе.

Навчання в ізоляції

Навіть якщо Ви успішно навчаєтеся самостійно, рано чи пізно настане момент, коли буде необхідно показати свої навички оточуючим. Яка користь від того, що Ви пишете, якщо ніхто цього  не бачить? Навчання в команді дозволяє не лише швидко отримувати відповіді на запитання, але й дає можливість заявити про себе, коли Ви відчуєте внутрішню впевненість. Згадайте про це, коли хтось порадить Вам вчитися самостійно.

Наступ по всьому фронту

Кожен вид навчання має свої плюси і мінуси: у ВНЗ можна здобути фундаментальні знання, в книгах детальніші й конкретніші, в інтернеті – актуальні й сучасні. Однак не варто сподіватися, що хтось або щось вкладе у Вашу голову знання без будь-яких зусиль з Вашого боку – подібних див поки що не сталося. Тільки активна життєва позиція і наступ по всьому фронту може перетворити Вас на успішного програміста. Пам’ятайте, що формула успіху виглядає так: теорія + практика + професійне коло спілкування + непохитна завзятість.

Неправильний ментор

Якщо Ви вирішили знайти ментора або записатися на курси, дізнайтеся про них якомога більше. Адже від цих людей залежатиме ваша кар’єра! Цікавтеся не лише успішністю викладача, але й успішністю тих, кого він навчав – чи багато хто з них працює за фахом? Саме такого результату Ви чекаєте?

З цієї причини курси прийнятніші за ментора – довіряти свою кар’єру одній людині занадто ризиковано. На курсах завжди працює декілька викладачів, є одногрупники, з якими можна радитися і працювати в команді. До того ж навчання на офіційно зареєстрованих курсах завжди дає більше гарантій, ніж домовленість із людиною, особисті якості якої Вам невідомі.

Тепер Ви знаєте, як не перетворити свій шлях до кар’єри в IT на ходіння по муках. Яких помилок припустилися Ви?

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *