Ручне і автоматизоване тестування: розглядаємо переваги і недоліки підходів


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Ручне і автоматизоване тестування сьогодні грає істотну роль у будь-якій технологічній компанії. Будь то мобільне або веб-застосування або сайт, перевірка коду украй важлива. Правильне планування, коли і яке тестування використати, допомагає зберігати час і гроші.

Обидві методики тестування мають свої переваги і недоліки, їх ми розглянемо нижче.

Перш ніж ви почнете вибирати вид тестування, необхідно скласти детальний план життєвого циклу додатка або веб-сайту. Чи плануєте ви:

 • Вносити багато змін?
 • Додавати новий функціонал?
 • Повністю оновлювати додаток або веб-сайт?

Це дуже важливо, адже вищеперелічені і багато інших чинників збільшують життєвий цикл вашого продукту.

Ручне тестування

Ручне тестування може займати багато часу, зате в короткостроковій перспективі заощадить в рази більше грошей. Його вартість залежить тільки від того хто тестує, а не інструментів для автоматизації.

Ручне тестування можна розглядати як взаємодію професійного тестувальника і софтвера з метою пошуку багів. Таким чином, під час ручного тестування можна отримувати фідбек, що неможливо при автоматизованій перевірці. Іншими словами, взаємодіючи з додатком безпосередньо, той хто тестує може порівнювати очікуваний результат з реальним і залишати рекомендації.

Якщо у вас є QA-команда, ручне тестування не буде проблемою.

Плюси ручного тестування

 • Призначений для користувача фідбек. Увесь звіт тестувальника може бути розглянутий як зворотний зв’язок від потенційного користувача.
 • UI-фідбек. У наш час призначений для користувача інтерфейс грає величезну роль, і тому повністю протестувати його можна тільки вручну. До речі, чи знаєте ви, які 7 елементів інтерфейсу вам краще прибрати з вашого сайту?
 • Дешевизна. У короткостроковій перспективі ручне тестування дешевше, ніж інструменти автоматизованої перевірки.
 • Тестування в реальному часі. Незначні зміни можуть бути досліджені відразу, без написання коду і його виконання.
 • Можливість дослідницького тестування. Його метою є перевірка різноманітних можливостей додатка. Важливо, що використовуються не заздалегідь складені тест-кейси, а придумані на льоту сценарії.

Мінуси ручного тестування

 • Людський чинник. Хоча UI і може бути протестований тільки вручну, люди часто схильні до неефективності. Деякі помилки можуть залишитися непоміченими.
 • Трудомісткість повторного використання. Провести серію стандартних автоматичних тестів простіше, ніж протестувати проект вручну після внесення навіть невеликих змін.
 • Неможливість тестування навантаження. Не можна змоделювати велику кількість користувачів вручну.

Автоматизоване тестування

Автоматизоване тестування – це написання коду. З його допомогою очікувані сценарії порівнюються з тим, що отримує користувач, вказуються розбіжності. Автоматизоване тестування відіграє важливу роль у важких застосуваннях з великою кількістю функцій.

Плюси автоматизованого тестування

 • Можливість тестування навантаження. Можна досить швидко змоделювати велику кількість користувачів.
 • Заощадження часу. Ручне тестування великих застосувань – довгий і трудомісткий процес, тоді як сценарії пишуться лише один раз.
 • Можливість повторного використання. Тестовий сценарій, написаний один раз, може бути використаний і в майбутньому при черговому оновленні проекту.

Мінуси автоматизованого тестування

 • Висока ціна. Інструменти автоматизованого тестування, а також навчання їх використанню коштують недешево, тому треба ретельно оцінювати бюджет.
 • UI-тестування. Автоматизоване тестування не може повною мірою покрити вимоги до призначеного для користувача інтерфейсу.
 • Відсутність “людського погляду”. Можливе існування помилок, які помітить тільки людина.

Висновок

Обидва види тестування мають як переваги, так і недоліки. Комбінація обох – ідеальний спосіб отримати від тестування максимальний результат.

Переклад статті “Manual vs Automation Testing, which one should you use?

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: ручне тестування програм, русне тестування, ручне та автоматизоване тестування програмного коду

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *