Від бездомного до програміста


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Сьогодні ми розповімо Вам дивовижну історію успіху розробника. Це історія справжнього прагнення і істинної мотивації.

Робимо перші кроки

Нашого героя звуть Андрій. Його непростий шлях до професії програміста почався в 21 рік, коли Андрій, тільки з армії і, зрозуміло, без грошей, але з амбіціями стати програмістом, почав одночасно шукати, притулок, роботу і бібліотеку для виконання своєї мрії.

Андрій влаштувався охоронцем книжкового складу великої роздрібної мережі, набувши мінімального набору бажаного – даху, їжі, нічлігу (яким йому служили три стільці) і доступу до книг.

 

Шукаємо практичне застосування знань

Першими мовами і технологіями, які освоїв Андрій, були Visual Basic і T – SQL. Знання він тоді ж почав застосовувати на практиці – в процесі написання макросів для автоматизації роботи з Excel. Айтішники компанії допомогли Андрію з подальшим розвитком – виділили йому “пісочницю”, на якій Андрій почав вивчати С++ і С#. Наступний кар’єрний крок, як не дивно, забезпечила не IT-література, а література художня. Знання Андрія відмітили і запропонували йому роботу консультантом, а потім і старшим продавцем. Остання посада припускала рутину, і тут Андрію згодилися навички вже програмування – щоб спростити роботу наш герой автоматизував все, що тільки можна.

Перше клієнт-серверне застосування також стало відповіддю на виклик необхідності – потрібно було розв’язати проблему з пошуком книг в магазині. Своїми раціоналізаторськими пропозиціями Андрію вдалося привернути до себе увагу керівництва і його призначили керівником проекту.

Відрізуємо шляхи до відступу

Потреба в подальшому розвитку і боязнь міцно прирости до теплого місця змусили Андрія написати заяву на звільнення.

Вибираємо, де незрозуміліше

Андрій признається, що вакансія в Veeam притягала його незрозумілістю формулювань. Що таке “моніторинг віртуальних середовищ”? Очевидної відповіді на той момент у Андрія не було, але були очі, що горіли, які, незважаючи на безглузді помилки претендента, і зачепили представника компанії на співбесіді.

Деякий час після влаштування в компанію Андрій просто не розумів своїх колег і рахував їх не інакше як чарівниками. Саме колеги і, зрозуміло, праця допомогли Андрію пройти усі стадії розвитку програміста.

3 стадії розвитку програміста :

  1. Стадія копіпасту, коли код схожий не на цілісний текст, а на ковдру з латочок, створених руками інших програмістів.
  2. Стадія паттерналізації коду, коли початковий розробник використовує стандартні схеми, де потрібно і не потрібно, ризикуючи заробити “патерн головного мозку” і отримати переобтяжений код на виході.
  3. Стадія комп’ютерної соціалізації, коли код стає не лише якісним, але і зрозумілим для тих, хто працює в твоїй команді.

Дуже багато працюємо

Ми пам’ятаємо, що саме готовність мислити можливостями і бажання робити більше того, що від нього чекали, виділили Андрія на першому місці роботи. Ця ж якість допомогла йому і в Veeam.

З тієї миті, як почалася ця історія, пройшло вже 6 років. І зараз Андрій – Senior Developer в Veeam Software, щасливий і шалено гордий за те, що продукт, над яким він працює, завойовує серця користувачів. Пакує валізи. Адже він переїжджає в новий офіс компанії в Прагу!
Побажаємо йому удачі!

Замість післямови

Так вірність мети, готовність робити більше, очі, що горять і плідне оточення зробили з людини програміста.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *