3 причини знати декілька мов програмування


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Десять років тому було достатньо знать всього одної мови програмування, щоб заробляти собі на життя і вважатися фахівцем. Але часи змінилися, і, щоб залишатися “в тренді” у сучасному світі, необхідно володіти відразу декількома мовами. Якщо ви вже знаєте одину, або тільки вирішуєте, з чого почати вивчення програмування, то ось три причини, щоб учити відразу декілька мов.

Для кожного завдання – свій інструмент

У теорії, будь-яка т’юринг-повна мова програмування може виконувати будь-які завдання. На практиці ж це не зовсім так: кожна мова має свої сильні і слабкі сторони. І частенько завдання буває простіше і швидше вирішити на одній мові, ніж на іншій. І якщо ви знаєте декілька мов, то зможете швидше і ефективніше справлятися з різноманітними труднощами, що постають перед вами.

Отримання роботи

Більшість сучасних компаній використовує у своїй роботі декілька мов. А це означає, що робота, яку ви хочете отримати, може включати написання коду на декількох мовах програмування, в крайньому випадку просто спілкування з розробниками, які пишуть на інших мовах. У таких умовах бути “поліглотом” корисно, щоб отримати перевагу перед конкурентами.

Навіть якщо компанії фокусуються на одній мові, знання декількох дасть вам вибір місця свого роботи. Що, якщо ваш улюблений стартап використовує мову, яку майже ніхто не знає? Це шанс вивчити її і стати одним з небагатьох!

У ногу з часом

Світ постійно змінюється. Десять років тому ніхто не використовував Ruby і усі намагалися триматися чимдалі від JavaScript, а зараз це одні з найпоширеніших мов. У епоху, коли мови програмування постійно набирають і втрачають популярність, знання декількох допомагає триматися на плаву і не “застаріти”.

Як же вибрати мову для вивчення?

Просто виберіть те, що вас найбільше притягає, що ви давно хотіли вивчити. Подумайте про свій характер: чи хочете ви детально знати, як функціонує мова, що у неї “під капотом”, або ж вам просто треба вирішити завдання якнайшвидше. Зверніть увагу на мови, далекі по концепції від тих, що ви вже знаєте – таким чином, ви кинете виклик собі і обов’язково упізнаєте щось нове, розширите свій кругозір. Набирайтеся досвіду в тому, що вивчаєте – пишіть проекти на мовах, що вивчаються, допомагайте іншим з написанням коду на них. І ви обов’язково станете професіоналом!

Переклад статті “3 reasons to learn multiple programming languages”

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *