Прописування UX: практичні поради


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Декілька простих порад, які слід враховувати при розробці UX.

1. Ясність. Скажіть, що вам треба або що вам хочеться

Не використайте інші слова тільки тому, що вони звучать краще. Спробуйте не використовувати слово “виявити”, маючи на увазі “знайти”, або ” утримувати” замість ” зберігати”. Таких прикладів можна навести дуже багато. Щоб зрозуміти яке слово краще підійде в певному випадку – просто подумайте про те, як ви сказали б це комусь в розмові.

2. Структура. Організовуйте правильно свій контент

Відформатуйте великі блоки тексту із заголовками, розділами, списками, щоб розбити все на окремі частини. Виділяйте конкретні слова жирним або курсивом. Це допоможе користувачеві краще засвоїти контент. Будьте лаконічні і використовуйте слова, які легко зрозуміти. Позбавтеся від зайвих слів, які не несуть змістовного навантаження.

3. Інструктаж. Пояснюйте, що потрібно робити

Випишіть кроки, які користувачі повинні виконати, на вашу думку. Складіть список кнопок, на які користувач повинен натиснути. Зробіть пронумерований список потрібних від користувачів дій. Використайте дійсний стан скрізь, де це можливо, оскільки він прямий, ясний і інструктивний. Наприклад, “натисніть тут, щоб проглянути і відправити” звучить краще, ніж “Це повинно бути натиснуто, коли ви будете готові проглянути і відправити”.

4. Ввічливість. Будьте чуйними

Не завжди справи йдуть так, як очікувалося. Якщо щось йде не так, то поясніть користувачеві у ввічливій формі, як зробити все правильно. Користувачеві не дуже приємно бачити “невірний пароль!”. Набагато краще буде, якщо ви напишете “Пароль введений невірно, будь ласка, повторить”. Ця невелика технічна порада часто випускається з уваги. Але ж будь-який технічний жаргон може ввести в оману або відлякати користувача.

5. Скорочення. Використайте їх, але обережно

Ви зрозумієте усю користь скорочених слів після того, як зіткнетеся з обмеженням кількості символів, що вводяться. Використайте тільки загальноприйняті скорочення, щоб не вводити нікого в оману (т. до. і т. д., і т. п.).

6. Послідовність. Не плутайте ваших користувачів

Деякі слова і фрази можуть використовуватися в різних місцях вашого продукту, тому переконаєтеся, що у вас все погоджено. Наприклад, не використайте “Зарезервувати стіл” в одному місці, а “замовити стіл” в іншому. Хоча ці фрази і можуть означати одне і те ж, слід пам’ятати, що заголовки і кнопки заклику до дії визначають поведінку користувача в той час, як він переміщається по сайту або додатку. Визначте правильний стиль написання заголовків і кнопок. Крім того, створюйте керівництво по стилю впродовж усього процесу розробки.

7. Близькість. Пишіть так, як ви говорите

Використайте “твій” і “нас”. Будьте товариські і розмовляйте з вашими користувачами, а не з “ними”. Ви можете використати “Я” і “мій”, коли вам треба підтвердити права користувачів на їх дію, наприклад, підписання електронного договору.

8. Скорочення. Акроними і жаргон – то чого слід уникати

Краще не використати скорочення, якщо вони не широко використовувані, як дні тижня (понеділок., Вт.), назви країн (США, КНР) або інші загальні терміни (PNG, GIF).

9. Негатив. Не потрібно допускати негативу у ваших проектах

Будьте налагоджені позитивно або нейтрально. Використайте пасивний стан, коли повідомляєте погані новини або якщо щось пішло не так. У таких випадках пропозиції в пасивному стані звучать м’якше. Наприклад, “Якщо ваш обліковий запис закритий із-за негативного балансу, ви як і раніше залишаєтеся клієнтом”.

10. Охоплення. Робіть для усіх категорій читачів

Використовуйте нейтральні займенники, по яких не можна зрозуміти, до кого ви звертаєтеся. Охоплюйте усі категорії людей і пишіть для усіх.

Переклад статті “Writing for UX: some practical tips”

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *