Врубайся в Ruby: підбірка безкоштовних книг з Ruby і Ruby on Rails


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Ruby почав розроблятися 23 лютого 1993 року і вийшов у світ в 1995 році. Назва навіяна мовою Perl, багато особливостей синтаксису і семантики з якого запозичені в Ruby (pearl – “перлина”, ruby – “рубін”). Метою розробки було створення “сьогодення об’єктно-орієнтованої”, легкої в розробці, мови програмування, що інтерпретується.

Мова має незалежну від операційної системи реалізацію багатопоточності, строгу динамічну типізацію, збирача сміття і багато інших можливостей. Кроссплатформенна реалізація інтерпретатора мови є повністю вільною.

Ruby on Rails (RoR) – фреймворк, написаний на мові програмування Ruby. Він реалізує архітектурний шаблон Model – View – Controller для веб-застосувань, а також забезпечує їх інтеграцію з веб-сервером і сервером баз даних. Є відкритим програмним забезпеченням і поширюється під ліцензією MIT.

Щоб допомогти вам у вивченні цих технологій, ми зібрали підбірку безкоштовних книг. Як завжди, якщо ви знаєте книгу, яка не потрапила в цю статтю, ділитеся нею в коментарях.


Ruby Best Practices

Скачати

Ця книга призначена для тих, хто хоче писати на Ruby як профі. У ній розповідається, як проектувати красиві API і працювати з прийомами функціонального програмування. Новачкам книга не підійде, а ось тим, хто вже розбирається в Ruby, вона точно згодиться.


Learn Ruby the Hard Way

Читати

А ця книга згодиться саме початківцям. Її складність збільшується поетапно, і в кожному наступному розділі використовуються навички, отримані в попередніх.


Ruby Hacking Guide

Читати

У цій книзі детально розбирається внутрішній устрій мови Ruby. Знати сам Ruby читачеві не обов’язково, але ось знання C і, особливо, принципів ТОП буде величезним плюсом.


Ruby Essentials

Читати

Ця книга чудово підійде для знайомства з Ruby. У ній розбираються усі необхідні основи: від установки мови до обробки файлів і ТОП. Кожна тема забезпечена зрозумілими прикладами.


Using Blocks in Ruby

Скачати

У цій книзі розповідається про одну з найцікавіших фіч Ruby – блоках. Вони схожі на замикання і лямбди і використовуються як в простих структурах мови на зразок блоків, так і в складних прийомах.


Ruby Programming

Читати Скачати

Ця книга розбита на декілька секцій, що розрізняються по складності. Спершу розповідається про налаштування і основні можливості Ruby, а потім йдеться про стандартну бібліотеку і теми для розумних.


Ruby on Rails Tutorial: Learn Web Development with Rails

Читати

У цій книзі розповідається про основи веб-розробки на популярному фреймворці Ruby on Rails. Щоб дати читачеві уявлення про роботу з реальними проектами, в книгу включені приклади використання Git, GitHub і Heroku.


Objects on Rails

Читати

Ця книга присвячена використанню принципів ТОП у веб-проектах на Ruby on Rails. Фокус зміщений у бік практичних рішень, які беруть найкраще від “шляху Rails” і об’єктно-орієнтованого підходу.


Також радимо ознайомитися з цим керівництвом по стилю оформлення Ruby- коду і офіційними гайдами по Ruby on Rails.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: мова програмування ruby, мова програмування рубі

Коментарі 1

  • Я тільки нещодавно почав вивчати Рубі. І ці книги стали для мене справжним путівником в світ рубістів. В них дуже грамотно, дохідливо і поетапно все описано, що навіть новачкові все зрозуміло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *