У MIT розробили алгоритм, що фільтрує перешкоди на фотографіях


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Учені Массачусетського технологічного університету днями винайшли алгоритм, здатний прибирати перешкоди (на зразок огорож і вікон) з фотографій. На вхід він приймає деяку кількість фотографій, знятих з невеликим зміщенням відносно один від одного в просторі, а на виході дає два зображення: бажана фотографія без перешкод і загороджуючий шар. Цей алгоритм повністю автоматизований, може запускатися на мобільних пристроях і дозволяє знімати фотографії через поширені візуальні перешкоди так, як ніби їх немає.

Загальний принцип роботи

Алгоритм для зняття фотографій через відбиваючі і загороджуючі елементи на зразок вікон і огорож функціонує приблизно так: замість того, щоб зняти одно зображення, користувачеві необхідно зробити декілька фотографій, поступово рухаючи камеру. Невеликі відмінності, існуючі у позиції фону (тобто бажаного зображення) відносно загороджуючих шарів, дозволяють відокремити фон від перешкод. У відео нижче показані результати експериментів і реальні фотознімки через огорожі, покриті дощовими краплями вікна, відображення і так далі

Наукова робота (PDF, 32 Мб)

Демонстраційне відео

Джерело: “A computational approach for obstruction – free photography”

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *