
Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.
Отже, Ви вирішили навчитися програмувати. Ви чули щось про Swift, сидячи пізно ввечері в кав’ярні, Ваші друзі шепочуться про Node.js, і Ви тижнями розмірковуєте про Ruby і те, як з нею ознайомитися. Єдине, в чому Ви точно впевнені, так це в тому, що повз Вас проходить щось важливе. Таке відчуття, що зараз усі розбираються в програмуванні, а Ви досі вважаєте, що CSS – це черговий серіал про поліцейських.
Пропонуємо до Вашої уваги підбірку онлайн-курсів, які допоможуть Вам увійти розібратися в засадах програмування на різних мовах. Скоро і Ви зможете підтримати тему розмови про Python, не згадуючи тераріум свого дядька.
Codecademy
Codecademy пропонує безкоштовні курси програмування на таких мовах, як Python, JS, PHP, Ruby, HTML і CSS, Java і SQL. Має одну з найбільших аудиторій серед ресурсів такого роду, що зумовлено, в першу чергу, різноманітністю курсів.
Code School
Code School використовує для навчання скринкасти і відеоуроки, що розповідають про Ruby, JavaScript, iOS- розробці, HTML/CSS, подаючи матеріал через цікаві історії. Попри те, що велика частина контенту розрахована на просунутих програмістів, новачкам доступні безкоштовні курси, що розповідають про засади програмування.
Coursera
Coursera надає користувачам безкоштовну базу відкритих онлайн-курсів, часто від відомих університетів. Ці курси доступні у вигляді відеолекцій, що розповідають про всілякі області програмування. Переваги очевидні: можна знайти лекцію про що завгодно і вивчити її коли завгодно. На жаль, відсутній момент безпосереднього навчання, що знижує мотивованість навчання. Проте, такі курси чудово підійдуть для поверхневого ознайомлення з предметом вивчення.
Bento
Цей ресурс був створений розробником з StackOverflow, і він є туром по кращому керівництву в Мережі, відео, що вміщує інтерактивне заняття і матеріали для читання. Bento безкоштовний, і подає матеріал у логічній послідовності.
Treehouse
Treehouse – інтерактивна платформа, навчає написанню сайтів і веб-додатків на таких мовах, як HTML, CSS, Java, PHP (WordPress), Objective-C, JavaScript і Ruby. Відеоуроки показують і пояснюють матеріал, а тести допомагають закріпити пройдене.
CareerFoundry
Даний курс містить матеріали про фронтенд- і бекенд-розробку, написані експертами в цій галузі. Студентам доступні щоденні заняття і зв’язок з особистим викладачем у Skype.
Udacity
Udacity є розвитком курсу Computer Science Стенфордського університету. Навчання відбувається у формі відеоуроків зі вбудованими тестами, також є домашні завдання.
Bloc
Використовуючи сполучення онлайн-курсів та індивідуального навчання, Bloc є дуже гнучким. Програма дорого коштує і щільна, але надає високий рівень навчання.
HTML5Rocks
HTML5Rocks – це створена Google підбірка безкоштовних уроків для допомоги у розв’язанні різних проблем. До відео часто додаються різні діаграми і письмові інструкції, а в коментарях можна знайти корисні роз’яснення.
The Code Player
Це колекція безкоштовних відео, що показують процес розв’язання специфічних задач. Унікальність цього ресурсу полягає в тому, що користувачі спостерігають за процесом написання коду (про що говорить назва), при цьому швидкість перегляду можна змінювати.
Khan Academy
Відмінне місце для людей, які бажають навчитися творити за допомогою коду. Ця безкоштовна платформа використовує відеоуроки від експертів, що розкривають багато різних тем.
Code Avengers
Даний ресурс непогано виглядає, але новачків не влаштовує відсутність відеоінструкцій. Пропоновані до вивчення мови – JavaScript, HTML і CSS. Сайт отримав багато позитивних відгуків як майданчик для розвитку новинок джуніор-програмістів.
Programmr
Programmr – це, фактично, браузерне середовище розробки, що дозволяє вивчити мови програмування без відеоуроків і необхідності скачувати яке-небудь ПЗ. Відмінне місце для того, щоб перевірити знання, здобуті раніше. На ресурсі також проходять різні змагання.
TryRuby
Ця платформа дуже схожа на попередню, але цього разу доступна тільки мова Ruby. Дизайн сайту дуже якісний, а процес навчання буде зрозумілий кожному.
HacketyHack
Цей ресурс також призначений для вивчення мови Ruby. На сайті можна поставити запитання і поділитися створеними матеріалами.
Hexlet
Російськомовний ресурс для вивчення різних галузей програмування. Програми навчання складаються з відеолекцій, різних тестів і домашніх завдань. Чудово підійде для розробників-початківців.
Codebra
Цей сайт надає велику кількість навчальних курсів з веб-розробки. Крім стандартного набору HTML+CSS+JS можна пройти уроки з PHP, Python, jQuery і Bootstrap.
freeCodeCamp
Один з найбільших зарубіжних ресурсів для вивчення веб-програмування. Навчання безкоштовне, а програма курсу дуже насичена.
Lynda
Майданчик для прокачування своїх навичок від Linkedin, що надає доступ (поки що платний) до понад 5 тис. різних курсів. Проте можна скористатися 10-денним пробним періодом і вивчити все необхідне.
HTML Academy
Російськомовний майданчик для проходження інтерактивних онлайн-курсів з веб-розробки. Понад 400 безкоштовних вправ і 300 тис. користувачів.
Ви, швидше за все, вже вибрали ресурс, який відповідає Вашим запитам, а це означає, що пора діяти! Удачі!
Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?