Підбірка книг для веб-розробників початківців


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Можливо, одного разу Ви усвідомите, що хочете стати веб-розробником: робити красиві унікальні сайти, проектувати складні веб-сервіси або навіть піти по стопах Цукерберга і Аарона Шварця. Залишиться тільки навчитися веб-розробці. Проте знайомі програмісти втекли від Вас після сто першого безглуздого запитання, знання не укладаються в голові, а навіть після прочитання купи статей і курсів залишилася якась недомовленість? Це нормально. Важливо не зневіритися, а згадати, що кращий друг того, хто хоче вчитися – книга.

Ми зібрали для Вас повний набір книг, які допоможуть розібратися в розробці web-додатків і з новачка перетворитися на майстра. Ось зміст:

 1. HTML і CSS.
 2. Дизайн.
 3. JavaScript.
 4. PHP

HTML і CSS

HTML & CSS: Проектування і дизайн веб-сайтів

Детальний вступ у HTML і CSS на прикладі створення реальних сайтів, сучасних і таких, що притягують погляди. Книга буде доступна навіть новачкам, у яскравій і зрозумілій формі поянить як засади веб-розробки і верстання, так і хитрощі та незвичайні прийоми, знання яких і відрізняє аматора від справжнього професіонала своєї справи. Структура книги побудована таким чином, що можна читати її послідовно, а можна використати як довідник.

Купити


HTML5 Canvas

У цій книзі розповідається про HTML5 Canvas – елемент, призначений для створення растрового двомірного зображення за допомогою скриптів, зазвичай на мові JavaScript. У ході розробки декілька інтерактивних ігор Ви навчитеся малювати, рендерити текст, управляти зображеннями і створювати анімацію. Книга містить 53 інтерактивні приклади і вправи.

Читати


CSS: книга, яка має бути доступна “з коробки”

CSS дозволяє створювати привабливі сайти, але розібратися в цій технології непросто навіть загартованим у боях розробникам. Ця книга допоможе Вам у цьому, розповівши про аспекти CSS-верстання:

 • написання CSS-friendly HTML-коду;
 • мобільний дизайн;
 • налаштування анімацій і форм;
 • позиціонування;
 • Flexbox;
 • розширення CSS, зокрема Sass.

Купити


Магія CSS

Ця книга розповість Вам про найхитріші аспекти CSS. Висвітлюються такі теми, як макети, таблиці, кольори, друкарня і переходи. Матеріал супроводжується інтерактивними прикладами.

Читати


Кишеньковий довідник із CSS

Якщо при роботі з CSS Ви раптом забудете якусь властивість, то Вам на допомогу прийде ця книга. Вона надає всю необхідну інформацію про CSS (у тому числі CSS3), а зручний абетковий покажчик допоможе швидко знайти її.

Купити


Книга CSS3: ознайомлення з майбутнім веб-дизайну

CSS3 – це технологія, яка лежить в основі більшості красивих сайтів. Але офіційна документація нудна і заплутана. На допомогу Вам прийде ця книга, що звичною мовою пояснює всі можливості CSS3 і хитрі прийоми.

Прочитавши її і розібравши всі приклади (у цьому Вам допоможе сайт-компаньйон), Ви навчитеся:

 • стилізувати текст за допомогою шрифтів, тіней та інших ефектів;
 • працювати з фоновими зображеннями;
 • пожвавлювати статичні сторінки за допомогою подієвих переходів і анімації;
 • застосовувати до тексту і картинок 2D – і 3D-перетворення;
 • використати лінійні й радіальні градієнти;
 • верстати за допомогою Grid і Flexbox;
 • адаптувати зовнішній вигляд сайту під будь-який пристрій.

Купити


Секрети CSS: зручні розв’язання повсякденних задач

У цій книзі Ліа Веру, експерт із CSS, ділиться 47 техніками і порадами з розробки елегантних розв’язань повсякденних задач веб-дизайну. Розглядаються такі теми, як:

 • фон і границі;
 • фігури;
 • візуальні ефекти;
 • друкарня;
 • UX;
 • структура і верстання;
 • переходи і анімація.

Купити


Стань майстром CSS

Ця книга ознайомить Вас із такими аспектами CSS-верстання, як чуйний дизайн, модульність і друкарня. Вивчивши наочне керівництво, Ви зможете використати корисну техніку на практиці. Оскільки розбираються не прості теми, перед прочитанням цієї книги рекомендуємо вивчити засади CSS.

Купити

Дизайн

Адаптивний веб-дизайн

Ця книга розповідає про засади принципу прогресивного поліпшення, його філософію і механізми, а також демонструє способи його застосування при розробці на HTML, CSS і JavaScript.

До речі, у нас на сайті є стаття, яка ознайомить Вас із принципами адаптивного дизайну – радимо прочитати.

Читати


100 речей, які зобов’язаний знати кожен дизайнер

Дизайн – не просто спосіб зробити Ваш проект красивим і таким, що виділяється. Дизайн – це те, від чого безпосередньо залежить його успіх. Адже дизайн створюється для людей, а вони іноді сприймають наш сайт зовсім не так, як припускають розробники. Ця книга допоможе зрозуміти Вам, чого ж насправді чекають користувачі, і допоможе зробити Ваш проект по-справжньому привабливим і зручним для них.

Купити


Кращі практики користувацьких інтерфейсів

У цій книзі розповідається про кращі прийоми в розробці користувацьких інтерфейсів веб-додатків. Також наводяться наочні приклади інтерфейсів від 33 компаній, таких як LivingSocial, Spotify, Skype, Apple і Skullcandy. У результаті Ви навчитеся правильно підбирати кольори і контрастність, “грати з шрифтами” і багато іншому.

Читати

JavaScript

JavaScript & jQuery: Розробка інтерактивного фронтенда

Після вивчення засад верстання Вам неодмінно захочеться більшої інтерактивності й краси, а також зручніших способів взаємодії сайту з бекендом. Саме тоді на арену і виходить JavaScript разом із популярним фреймворком jQuery. Для початку роботи з книгою від Вас не потрібно жодних глибоких знань – всі їх Ви здобудете саме з неї. Тут демонструються тільки новітні практики в галузі кросбраузерності й оптимізації сторінок, а виклад ведеться зрозумілою мовою з наочними прикладами та ілюстраціями.

Купити


JavaScript: повне керівництво

Книга, що вже стала класикою. У її останньому виданні охоплюються HTML5 і ECMAScript 6 – актуальні на сьогодні технології. Також додані нові розділи, присвячені jQuery і JavaScript. Це керівництво згодиться як новачкам, так і тим, хто хоче поглибити свої знання JavaScript.

Купити


JavaScript: кращі сторони

У кожної мови програмування є гарні й погані сторони. JavaScript – з тих мов, у яких позитивних сторін більше. Ця книга відкинула з мови все погане, щоб допомогти Вам подивитись на JavaScript по-новому і виявити ті його риси, які можна використати для створення дійсно розширюваного і підтримуваного коду. З її допомогою Ви повною мірою оціните елегантність цієї мови, що набула останнім часом популярності.

Купити


Створення JavaScript-додатків

Прочитавши цю книгу, Ви зможете прокачати свої навички володіння JavaScript і дізнатися, як створювати легко підтримувані й розширювані веб-додатки.

Читати


Більше книг із JavaScript Ви можете знайти у нашій підбірці.

PHP

Основи PHP і MySQL

Книга з легендарної серії Head First, відома своєю простотою та якістю викладу матеріалу. Якщо HTML і CSS Вам мало для створення сайту своєї мрії, то час перейти до освоєння сервер-сайда. За допомогою цього керівництва Ви навчитеся працювати з базою даних і писати проекти зі складною серверною частиною. Почнете Ви з простих речей на зразок отримання даних із форм, а потім перейдете до керування cookie, сесіями, операціями з файлами, контентом і багато іншого.

Купити


Вивчаємо PHP 7: об’єктно орієнтоване модульне програмування з використанням HTML5, CSS3, JavaScript, XML, JSON і MySQL

Ця книга навчить Вас, як писати на PHP 7 надійний, безпечний об’єктно орієнтований код з дотриманням усіх правил нової версії. Усі приклади задіюють новітні можливості PHP 7, у тому числі новий спосіб шифрування паролів за допомогою password_hash. Крім того, наприкінці кожного розділу пропонується задача на створення реального проекту із застосуванням трирівневої архітектури додатка, досвід роботи над яким Вам ще не раз стане в нагоді.

Купити


Веб-сервіси на PHP: API для сучасного веба

Неважливо, яка ваша мета – обмінюватися даними між двома внутрішніми системами або побудувати API, яке повертатиме дані користувачам – ця книга забезпечить вас усім необхідним для створення API на PHP. Приклади в цій книзі взяті з реального життя, тому їм чужа неприродність. Ви навчитеся з PHP використовувати JSON і XML, а також багато інших веб-технологій, вивчите HTTP, видачу, заголовки і запити і навчитеся обмінюватися даними між додатками.

Купити


Діліться кращими книгами в коментарях, і ми додамо їх у цю підбірку!

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: Кращі книги для початківців по html5 та css3, посібник по ствоенню сайтів, створення сайтів література для вивчення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *