Сповідь iOS-розробника, або “за що я ненавиджу iOS”


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Для користувача iOS – чудова платформа. Іноді вона буває трохи нудною і недостатньо гнучкою, а іноді – красивою і зручною (останньою – значну частину часу).

У розробників не все так гладко. Для них мати справу з iOS (і Apple взагалі) – це як намагатися порозумітися з роботом-параноїком, який працює радянським прикордонником у творі Кафки.

Safari під iOS – це біль

Це один з найбільш страхітливих браузерів, із якими я мав задоволення працювати відколи в далекі 90-ті став веб-розробником. Я втратив рахунок хакам і милицям, які нагромадив у своєму коді, щоб він нормально поводився в Safari під iOS. Для світу, що живе за стандартами 2016 року, це дико.

Щоб Ви розуміли, про що це я. Як Вам подобається те, що Ви не можете вказати висоту елемента iframe? Він з’явився 1999 року, і тому це можна зробити у будь-якому браузері, навіть на IE6, найненависнішому браузері планети, але не в Safari. З 2011 року ця проблема так і висить нерозв’язаною.

Природно, Вас це вразить. Чому Apple не може використати під iOS інші браузерні движки? Чи чому Apple більше не інвестує в проект Webkit, як робить це Google з Chromium?

Ви не можете (без проблем) потестувати старі версії iOS

Одного разу я хотів потестувати симулятор під iOS 7, і знаєте, що мені завадило? Так зробити не можна. Ні, взагалі абияк можна, але для цього потрібно скачати стару і вже давно не підтримувану версію Xcode, яка працює тільки під Mavericks.

Таким чином, залишається збирати на робочому столі колекцію старих “маків” і складати в шухляди старі пристрої під iOS, молячись, щоб Apple не зламала що-небудь ще.

Політика Apple полягає в тому, щоб “полонених не брати”. Якщо Ви не оновлюєте свої девайси, то Ви не “своя людина”. Так що йдіть і купуйте нове, якщо не хочете сидіти із забагованими додатками.

Сертифікати і профілі

Робота із сертифікатами iOS – робота стомлива, бюрократична і закрита завісою загадок. Іноді щось йде не так – і ні документація Apple, ні Xcode, ні жахливий Member Center не проллє світло на справжні причини того, що відбувається.

Нещодавно я втратив два дні, намагаючись зрозуміти, чому у мене не створюється сертифікат. Нарешті, я знайшов відповідь у незрозумілій документації від Mozilla. Xcode просто продемонстрував мені неактивну кнопку, у той час як на форумі розробників Apple відповіді ніхто не дав.

Як розробник Ви не маєте потреби запитувати у Apple дозволів на запуск свого коду на Ваших пристроях. Знаєте, як і на будь-якій іншій платформі світу, навіть на macOS.

AppStore

AppStore – ще одне розчарування. Наприклад, минуло всього декілька годин і мій додаток відхилили, тому що комусь у компанії не сподобалися його скриншоти.

Ми помітили, що Ваші скриншоти не демонструють належним чином роботу додатка.

Я просто завантажив ті самі скриншоти, нічого не міняючи.

Якщо Apple потрібно, щоб скриншотів було більше, або вони негарні, то чому прямо про це не сказати? Ні, я ж не заслужив нічого більшого, крім автоматичної відповіді.

До речі, на те, щоб вирішити, чи подобаються компанії Ваші скриншоти, Apple витрачає близько тижня. Удачі Вам з плануванням дати релізу!

Пам’ятайте робота з фільму “Елізіум”?

Ви хочете поговорити з живою людиною?

Я завантажив скриншоти ще раз – сподіваюся, що рано чи пізно вони датуть адекватну відповідь, а поки що мені доводиться просто втрачати час.

Утім, моя ситуація не така страшна, як та, що сталася з додатком Dash під iOS. Apple вирішила, що розробник такого успішного додатка – безперечно шахрай, і заблокувала його додаток.

Рішення Apple остаточне і оскарженню не підлягає.

Природно, всі ми знаємо – Apple ідеальна і помилок ніколи не припускається. Чому це Ви хочете подавати апеляцію?

Найстрашніше

За привілей бути iOS-розробником потрібно платити. Мало того, що Вам доводиться працювати за комп’ютером, купленим з націнкою за бренд, і терпіти всі ці проблеми – треба ще й платити за свої страждання.

Можливо, одного разу Apple зробить середовище розробки під iOS безкоштовним для всіх. Увесь світ дружно аплодуватиме, а фанбой  утиратиме сльози щастя. Ах, який щедрий жест!

До речі, майже під будь-яку іншу платформу можна розробляти безкоштовно і навіть компілювати під які-небудь інші платформи, тобто скомпілювати додаток для Windows під macOS, Android-додаток під Linux.

Ось так!

Джерело: Medium

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *