7 елементів інтерфейсу, які краще прибрати з Вашого сайту


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Користувацький інтерфейс – це те, що бачить користувач і що він використовує. У будь-якому проекті інтерфейс відіграє провідну роль у створені враження на користувача. Головна його задача – надати користувачеві можливість робити все, що він хоче, і забезпечити зручний доступ до всіх компонент. Якщо дизайнер хоче допомогти користувачам якнайшвидше освоїтися з системою, то від нього потрібно усвідомлення того, що всі елементи мають бути логічні й знаходитися на своїх місцях.

Неважливо, скільки часу Ви витратили на реалізацію кожного з елементів і як розумієте їх важливість – користувачі дуже часто сприймають систему зовсім не так, як розробник. Є зведення чітких правил, яким треба слідувати при розробці. Якісь елементи мають бути обов’язково, а якісь – не з’являться за жодних обставин, щоб зробити інтерфейс настільки дружнім, наскільки це можливо.

У цій статті ми обговоримо, якими елементами інтерфейсу краще не зловживати.

Кнопки соціальних мереж

У бізнес-цілях соціальні мережі відіграють провідну роль у досягненні успіху. Проте передозування соціальними кнопками тільки шкодить. Подумайте: користувач під час роботи концентрується на потрібних йому елементах, а не на кнопках репостів. На сторінці мають бути тільки найважливіші кнопки – реально корисні!

Слайдери

Навіть найкрасивіший і найцікавіший сайт може роздратувати користувача, якщо на ньому треба постійно кудись клікати. Ймовірно, такі дратують і Вас. Якщо у Вас є слайдер, для “промотки” якого треба зробити клік мишею, то нічого гарного від нього не чекайте.

Неважливо, наскільки якісний контент – якщо для повернення назад знову потрібно клікати, з’являються всі шанси, що вкладку просто закриють. Тому робіть так, щоб для доступу до кожного елемента не треба було здійснювати багато кліків – особливо якщо цих елементів багато.

Велетенське меню

Взагалі для сайту без адаптивності зійде. Проте неадаптивний сайт – це ще одна велетенська помилка, ми ж не припустимось її, чи не так? А на адаптивному сайті важливо, щоб було зручно користуватися кожним з елементів, навіть якщо користувач зайшов із крихітного пристрою. Велетенське, на півсторінки, меню – заборонений елемент, дуже часто воно змушує користувача піти навіть без ознайомлення з тим, що слідує далі.

Даремні заголовки

Коли в меню з’являються підрозділи, цим підрозділам часто виділяють підзаголовки. Зазвичай вони трохи більше пунктів підрозділу і даремніше за них. Запитайте себе чесно: “Чи стане мій сайт смішним і незрозумілим від того, що я приберу цей заголовок?”. Якщо відповідь: “Ні”, – то сміливо прибирайте. Це просто “зоровий шум”, який перевантажує сайт і дратує своїм безглуздям.

Ідеальні картинки з фотостоків

Насправді зображення подобаються відвідувачам, особливо зображення людей. Картинки – спосіб оживити і розбавити інформацію, а також доповнити зміст. Не забувайте: зображення бувають різними.

Якщо хочете додати картинки – в ім’я дизайну, не беріть їх з фотостоків! Складно знайти більше штучні й безликі зображення. Люди їм просто не вірять. Вони занадто ідеальні. Якщо хочете додати красиву мініатюру до статті, то зробіть її самі. Нехай люди на Ваших картинках не будуть фотомоделями, а робочі місця на фотографіях виявляться занедбаними і неохайними, однак такі картинки будуть справжніми.

Пам’ятайте: якщо Ваш сайт не фотостік, не завалюйте його картинками згори до низу.

Переобтяжені анімації

View post on imgur.com

Використайте анімації тільки тоді, коли це справді необхідно. Якщо Ваш сайт забитий кнопками та елементами, що виблискують, як новорічна ялинка, на користь конверсії це не піде. Робіть так, щоб анімація не перебирала всю увагу на себе: інакше користувачеві може спасти на думку, що тільки заради анімацій усе це зроблено.

Ви, напевно, помічали: якщо Вам треба часто і довго працювати з яким-небудь сервісом, наворочені анімації перегортання сторінок і складні ефекти при натисненні кнопок починають дратувати – вони заважають думати! Не варто робити так, щоб і Ваш сайт спричиняв негативні емоції.

Складні форми для заповнення

Чим більше просиш – тим менше отримуєш. Величезна форма, яка вимагає ввести багато даних, щоб просто зареєструватися або підписатися на розсилку, викликає відчуття, що це допит. Подивиться на приклад нижче: ця форма вимагає відповісти на 22 (!) питання, щоб просто підписатися на розсилку:

Беріть тільки ті дані, без яких ніяк не можна виконати потрібну дію. Детальніше користувача можна розпитати пізніше, вже після того, як будуть завершені дії, заради яких він і заповнює форму.

Джерело: OrbitMedia

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *