Що таке “віртуальний виділений сервер” і навіщо він Вам потрібний?


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

У XXI столітті всім управляють мережеві технології. Розробка ігор, веб-додатків, або розробка сайтів для інтернет магазинів – чим би Ви не займалися, Ваша діяльність рано чи пізно може потребувати наявності VDS (Virtual Dedicated Server) – віртуального виділеного сервера.

Віртуальний? Це як?

Це коли клієнтові надається не фізична машина цілком, а тільки її частина, але зі своєю операційною системою і фіксованими ресурсами. Робота з нею нічим не відрізняється від роботи з фізичним сервером: клієнт отримує root права в операційній системі (чи права адміністратора, якщо раптом Вам потрібний сервер під Windows) і відсутність обмежень за кількістю баз даних, доменних зон, користувачів та іншого.

Виходить, я з кимось ділитиму машину?

Так. Проте в цьому немає нічого страшного – віртуальний сервер працює незалежно від своїх “сусідів”. Збій одного віртуального сервера не вплине на роботу комп’ютера в цілому, VDS ізольовані один від одного. Ізольовані також ресурси, які використовують віртуальні сервери, – користувачі однієї хост-машини не “перетягують” їх один в одного, кожен отримує фіксований розмір пам’яті й дискового простору.

І чим же це краще від звичайного хостингу? Там також на одному сервері багато сайтів розміщено

VDS виграє у хостингу за кількістю можливостей – з root правами Ви можете встановлювати на дану вам ОС будь-які додатки, розміщувати там скільки завгодно баз даних або сайтів. На звичайному віртуальному хостингу декілька сайтів нерідко використовують одну IP-адресу, тоді як кожному віртуальному серверу призначається своя.

На хостингу у Вас не вийде, наприклад, підняти сервер для своєї гри або налаштувати управління роботом на Arduino з телефону. VDS же дає в цьому плані повну свободу дій.

Напевно, це складно – треба встановити ПЗ, налаштувати середовище?

Якщо Ви добре знаєте, як це робиться, то це швидше “плюс” – Ви точно зможете налаштувати систему краще, ніж це робиться за умовчанням. А якщо не дуже – завжди можна перекласти ці проблеми на плечі технічної підтримки, яка обов’язково підкаже що і як треба зробити, або зробить це за Вас.

Та все ж переваги перед хостингом не очевидні. Навіщо мені VDS, якщо у мене простий сайт на PHP+MySQL?

Раптом станеться так, що Ваш сайт набуде популярності й активно розвиватиметься? Гарантовані ресурси, які Ви отримуєте на своєму віртуальному сервері, можливість легко збільшити їх кількість, зручні можливості на зразок резервного копіювання – віртуальний хостинг позбавлений усього цього. Для життя серйозного проекту ці функції потрібні. Якщо ж вже зараз Ваш сайт гальмує, а місця на жорсткому диску бракує, це вірний знак, що пора переходити на VDS: у компанії ABC Server Ви можете орендувати сервери на вигідних умовах, а при оплаті за рік ще й отримати знижку в 25 %.

Чому б тоді просто не купити фізичний сервер? Хіба це не надійніше?

Надійніше. Але треба враховувати, що повноцінний сервер коштує значно дорожче, причому дорожнеча не завжди пропорційна виграшу в потужності. До того ж фізична машина не може так само легко масштабуватися – докуповувати 1 ГБ ОЗУ або полтерабайта дискового простору в один клік тут вже не вийде. Якщо такий варіант Вам підходить більше, то ABC Server надає широкий вибір виділених серверів для купівлі або оренди.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: виділений

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *