У чому полягають переваги вивчення HTML з наставником?


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Якщо Ви вирішили стати веб-розробником, то розпочнете з вивчення HTML і CSS. Як саме? Озброїтися підручниками і гуглом, скласти навчальний план і визначити рівень якості, а на відповіді чекати тижнями на форумі  від таких самих самоуків. Чи спробувати знайти досвідченого розробника, який стане провідником у світі веб-розробки? Що швидше й ефективніше?

Самостійно розібратися швидше

З конкретним завданням, припустимо, верстати сайт-візитку – розібратися можна, дійсно, самому, витративши декілька вечорів. Проте це до тих пір, поки не з’явиться складна задача, що має декілька розв’язань. Досвідчений розробник впорався б швидко, оскільки вивчав засади структурно і вже розв’язував схожі задачі, а новачок ризикує застрягти надовго і отримати не найкоректніше розв’язання.

Що заважає здобувати знання без сторонньої допомоги?

Нічого, але будьте готові до того, що на це піде багато часу – точно більше, ніж хотілося б.

До того ж індустрія розвивається швидко, нові технології з’являються постійно і складно зрозуміти, до чого приступати насамперед, а на що час і сили витрачати не варто.

Людський чинник і мотивація також впливають на результати. Не маючи чіткого плану і підтримки зі сторони, навчання і практика нерідко занедбується після першого зіткнення з труднощами.

Наставник допоможе впоратися із цим: поділиться досвідом, підтримає, поставить навідні запитання там, де треба розповість про кращі практики.

Навіщо мені академічні знання? Потрібна ж практика

Досвід потрібний, але на його здобуття необхідний час, для новачка ж важливо мати в голові структуровані знання і вміти ними користуватися, щоб не почуватися впевнено зі складними задачами.

Упевнене знання засад HTML допоможе виділитися на співбесіді, не витрачати робочий час на заповнення пропусків у базі й підвищувати професійний рівень, продовжуючи розвиватися.

Треба ще більше часу?

Це цінний ресурс, але далеко не весь час, витрачений на навчання, буде проведено з користю.

Можна провести багато безсонних ночей за матеріалами з різних джерел, але великий ризик засвоїти ідеї, що суперечать одна одній або застарілі, і підходи, оскільки веб-технології розвиваються швидко.

Наприклад, як правильно виділити фразу в тексті напівжирним:

  • так;
  • чи так;
  • або навіть так.

Наставник би пояснив, що залежить від того, яка перед нами мета. Так, тег визначає важливість відміченого тексту, тег призначений для виділення тексту візуально, без надання йому важливості, а у тексту всередині тега міняється шрифт за допомогою стилів CSS. Останнє – змішання змісту і оформлення, вважається “поганим” тоном і подібного варто уникати.

Усі три способи виділяють текст напівжирним, але мають різні семантичні значення. Відмінності цих тегів будуть помітні людям, які використовують спеціальні налаштування ОС, зокрема, сліпим і слабозорим. Коли вони вмикають функцію читання тексту, то спеціальна програма буде інтонацією виділяти слова з тегом.

Нісенітниця якась. Я почав сам вивчати HTML і вже майже все знаю!

А якщо на співбесіді запитають про одну з таких основних речей, з якою Ви ще не стикалися?

Продумана програма навчання і досвідчений наставник допомогли б визначити мінімум того, що необхідно освоїти верстальникові-початківцю і підготуватися краще.

Більше того, в роботі верстальника Вам знадобляться також інші суміжні навички: методології для написання акуратного і легкого в підтримці коду, сліпий десятипальцьовий метод друку, робота з фотошопом і системою контролю версій.

Стільки всього – за ціле життя не вивчити, та і де я знайду наставника?!

Не лякайтеся. Час, доцільно витрачений, завжди приносить користь, та й витрачати на засади HTML ціле життя – марнотратство.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *