Чому Вам потрібно знати HTML і CSS, навіть якщо Ви думаєте, що це не так?


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Сьогодні Інтернет увійшов у всі сфери нашого життя – в Інтернеті ми спілкуємося, наша домашня техніка створює інтернет речей, через нього ж працюють наші додатки, в ньому ми шукаємо інформацію. Проте основу Інтернету, як і раніше, становлять веб-сайти і мова, на якій вони написані, – HTML.

Якщо для мого проекту потрібний буде сайт, то я найму дизайнера і все буде добре, чи не так?

Не зовсім. Звичайно, якщо Ви маєте кошти, щоб найняти на постійну роботу верстальника, то це розв’яже всі Ваші проблеми. Проте часто після розробки дизайну велика робота, пов’язана з версткою сайту, на цьому і закінчується. Далі утримувати дизайнера заради дрібних правок на сайті одного з десяти Ваших проектів недоцільно і непрактично.

Хіба все інше не зробить за мене CMS?

Не завжди. Для якоїсь із Ваших потреб Ви можете не знайти пункт у панелі управління CMS. Неможливо реалізувати налаштування абсолютно для всього через “адмінку” – туди зазвичай виводять тільки найнеобхідніші й часто використовувані налаштування.

Зазвичай розв’язати проблему простіше, скориставшись не тими засобами, які надані розробником движка, а безпосередньо – вносячи виправлення у базу даних, вміст движка або таблиці стилів.

Але ж для цього доведеться багато всього вивчити?

Так, для цього доведеться витратити деякий час на вивчення засад мови розмітки HTML і мови опису таблиці стилів CSS. Це можна зробити ефективно, наприклад, пройшовши курс “Веб-майстер”, який пропонує 5 місяців навчання і 2 місяці командного стажування у великих IT-компаніях і проектах.

Причому навчатись можна й ефективно, і безкоштовно, наприклад, з інтенсивом “Засади веб-розробки”.

Добре, але якщо мені не потрібний сайт, то не потрібний і HTML?

Це не зовсім так. Веб-інтерфейс – універсальний спосіб взаємодії з користувачем. Завдяки розвитку сучасних браузерів, він однаково добре відображається  на Android, комп’ютері й на iPad. Тому часто для додатків, яким потрібна підтримка на багатьох платформах, вибирається саме веб-інтерфейс – на десктопі він може відображатися у вигляді відособленого додатка, а на інших платформах – у вигляді браузерного додатка. Так, наприклад, модуль Qt WebKit дозволяє створювати інтерфейс клієнтського додатка з використанням техніки розробки веб-інтерфейсів.

Мій проект не пов’язаний з веб-технологіями. Мені все одно треба вміти верстати?

Не обов’язково. Проте, наприклад, за допомогою фреймворка Electron для Node.js можна розробляти і звичайні десктоп-додатки, використовуючи тільки веб-технології. Це дуже зручно: ті самі навички застосовують для будь-яких цілей.

А ці знання будуть затребувані на ринку праці? Чи варто витрачати час?

Так, веб зараз – перспективна галузь. Якщо Ви пройдете курс “Веб-майстер”, то після стажування у великих компаніях зможете відразу почати успішну кар’єру у веб-індустрії. Як підтвердження того, що Ви маєте необхідні знання, Вам буде виданий спеціальний сертифікат. Якщо Ви хочете просто ознайомитися з галуззю, то спробуйте пройти інтенсив “Засади веб-розробки”.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: знання НТМL

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *