Чим різняться веб-розробник і веб-дизайнер?


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Частенько роботодавець чекає, що виконавець як розробить дизайн сайту, так і реалізує його, проте кожне з цих завдань правильніше довіряти відповідному фахівцеві. Не усі мають ясне уявлення про те, чим відрізняється веб-дизайнер від веб-розробника і чому один не може робити роботу іншого. Внесемо ясність в це питання.

Чим займається веб-дизайнер?

Створює макети, будує інтерфейси і продумує взаємодію клієнта з веб-сайтом – перетворює ідею або історію на візуально привабливий дизайн. Як архітектор створює план будинку, так і веб-дизайнер створює макет сайту для подальшої реалізації.

Яка роль веб-розробника?

Веб-розробник реалізує ідею веб-дизайнера, перетворюючи макет на робочий продукт. Його завдання – розробити клієнтську (фронтенд) або серверну (бекенд) частині майбутнього ресурсу. Також є full – stack розробники – вони здатні повністю створити робоче застосування: і бекенд, і фронтенд.

Так веб-розробник може створити дизайн сайту?

Може, але не варто довіряти створення дизайну інженерові в попередньому розділі йшлося саме про реалізацію самого сайту, а проектуванням дизайну повинен займатися відповідний фахівець.

Хто такий фронтенд-розробник?

Фронтенд-розробник забезпечує розробку зовнішнього вигляду сайту – з макету, підготовленого дизайнером, створює робочий інтерфейс, з яким зможе взаємодіяти користувач. Зазвичай для реалізації використовують мови HTML, CSS, JavaScript і різноманітні фреймворки.

А бекенд-розробник?

Бекенд-розробник займається серверною частиною ресурсу – тим, що зазвичай приховано від користувача. Людина, що займається бекендом – це той, хто розробляє серверну логіку і усвідомлює, в якому контексті вона виконуватиметься. Більшість веб-застосувань використовують бази даних. Тому бекенд-розробник повинен мати навички роботи з популярними СУБД.

Хто такий full – stack розробник?

Full – stack розробники мають усі знання і уміння веб-розробника: як в області фронтенда, так і бекенда. Зараз стандартом для full – stack розробника вважається знання верстання, клієнтського і серверного частин ресурсу, а також баз даних і різних фреймворків.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: веб розробник, веб розробник це, веб-дизайн та хто його розробляє

Коментарі 1

  • Я – веб-дизайнер, а мої друзі вважають, що я можу взломати Пентагон. Вони постійно мені надокучають, щоб я зробив їм сайти, сторінки для блогінгу і тд. Я сто разів поясняв їм, що я не розумію багато чого в розробці, але вони не хочуть слухати. Я дам їм прочитати цю статтю. Тут добре розібрано по поличках що й до чого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *