10 корисних ресурсів для навчання Python


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Розповідає Alan O’Donohoe


Відколи я почав викладати Python 2011 р., я знайшов декілька ресурсів, які я регулярно використовую. Коли я тільки починав вивчати цю мову, я здивувався, яким доброзичливим виявилося Python-співтовариство. Доказом цього є величезна кількість безкоштовних високоякісних матеріалів. Нижче я наведу приклади тих ресурсів, яких просто б не було без підтримки співтовариства.

1. Invent Your Own Computer Games With Python

У Вас вже може бути своя улюблена книга з Python, але я раджу Вам прочитати цю. Ви можете придбати її, прочитати онлайн або безкоштовно скачати в PDF. Мені подобається однакова структура розділів: спершу ставиться задача, а потім наведені приклади розв’язання задач із детальними поясненнями. Цей же автор написав ще 3 чудових книги.

2. Skulpt

Мені доводилося працювати в школах, де з тих або інших причин (зазвичай в цілях безпеки) Python був недоступним. Skulpt виконує Python-скрипти у браузері й має декілька прикладів. Перший з них використовує модуль Turtle для виведення геометричних фігур. Я часто використовую його для перевірки знань учнів.

3. Вгадай число

Четвертий розділ вищезгаданої книги включає текстову гру з вгадування чисел. Мені дуже подобається цей приклад, оскільки він містить багато основних концептів програмування, таких як типи даних, умовні оператори і цикли. При навчанні я просив учнів створити свої версії цієї гри, наприклад, складніші або простіші.

4. Вчимо Python

Після того, як я почав викладати Python, моя колега, незнайома з програмуванням, просила скласти для неї навчальний план. Я розбив його на 5 уроків і виклав на сайті Computing At School. План виявився дуже популярним, і багато хто скоригував його для своїх потреб.

5. Minecraft API на Raspberry Pi

Minecraft – це більше, ніж просто гра, це дуже популярна пісочниця. Версія для Raspberry Pi має декілька фічів. Використовуючи Minecraft API і Python, Ви можете контролювати взаємодію реального та грального світу.

6. Squirrel Eat Squirrel

Бібліотека Pygame розширює функціонал Python зі створення GUI при розробці ігор. У книзі Making Games with Python & Pygame є багато прикладів використання цієї бібліотеки. Daniel Pope модифікував її і назвав Pygame Zero; нова версія набагато краще підходить для навчання.

7. Збори

Вироблення свого стилю викладання зайняло у мене багато часу. Я вважаю, що відвідування зборів програмістів, на яких вони разом розв’язують задачі, дуже допомогло мені в цьому. Коли я провів перші збори зі своїми учнями, їх продуктивність значно підвищилась. Я писав про це тут.

8. Random

Python має декілька корисних вбудованих функцій, наприклад, print і input. Модуль random же, навпаки, треба імпортувати перед використанням. Він дозволяє учням додати у свої проекти трохи непередбачуваності.

import randomcoin =['heads','tails']flip = random.choice (coin)
print (flip)

9. Anti Gravity

Я рідко використовую модуль anti gravity. Але коли мені доводиться це робити, я запитую у учнів, що станеться, коли вони імпортують його. Зазвичай я отримую багато різних відповідей, іноді навіть припускають, що почнеться реальний ефект невагомості – вважають, що Python настільки потужний Можете спробувати самі й запропонувати своїм учням.

import antigravity

10. Саботаж

Найбільшою трудністю для мене як учителя був пошук синтаксичних помилок у програмах учнів. На щастя, до того як повністю вигоріти від втоми, я придумав “саботаж” – гру, яка перетворює відладку на гру. Учень спеціально ховає баги в коді, а інші їх шукають.

10 + 1. Micro Python і Micro:bit – майбутнє

10 вищеперелічених ресурсів я регулярно використовував за останні 5 років. До моменту написання цього списку я тільки почав використати Micro Python Micro:bit, але я вважаю, що він скоро стане дуже популярним. Це гнучкий додаток, що дозволяє взаємодіяти з BBC,Micro:bit. Вищеперелічені ресурси дозволяють Вам контролювати програмне забезпечення, а Micro Python – дії у реальному світі. Моїм першим творінням в Micro Python був інструмент “Dead or Alive”, вихідний код зайняв 9 рядків.

Переклад статті “10 Python Teaching Resources You Really Should Be Using”

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: безкоштовне навчання python

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *