Найнекорисніші JavaScript-пакети: 7 з половиною NPM модулів, від яких смішно


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

NPM (Node Package Manager), як видно з назви, є найпопулярнішим пакетним менеджером для однойменної JavaScript-платформи.

За 7 років свого існування NPM може похвалитися 300 тис. різноманітних пакетів, які завантажують більше як 8 млрд разів на місяць. Проте, як усім стало ясно, після скандалу з Left-Pad, в ході якого через 11 рядків коду під загрозою виявилися найбільш амбітні стартапи Кремнієвої долини, не всі з них можуть принести користь Вашому проекту, а в деяких випадках, навпаки, краще забути про принципи і замість використання модуля написати свій велосипед.

Tproger публікує підбірку із 7 пакетів, від яких було б дуже смішно, якби не було так сумно. Насправді все одно дуже смішно. Тому все, що написано нижче, є сарказмом (насправді ні).

Number Zero

Number Zero є одним з тих пакетів, без яких важко уявити індустрію розробки програмного забезпечення в принципі.

Швидше за все, над цим, без сумнівів, великим продуктом декілька років працювала ціла команда високих програмістів. І саме це позначилося на  функціоналі модуля, що вражає свідомість, бо він повертає 0.

Установивши пакет командою npm install number-zero Ви нарешті зможете використати цифру 0 у своїх проектах, всього одним рядком!

Сподіваємося, команда Number Zero далі розвиватиме ідею проекту і створить серію пакетів, які повертатимуть 1, 2, 3 та інші дуже важливі в розробці цифри.

Is Not Thirteen

Ця бібліотека є не менш корисною, за попередню. Додавши її в залежності Вашого проекту, Ви зможете визначати, чи є число тринадцятьма.

Приклад:

is (12).not.thirteen (); // trueis (12).not.roughly.thirteen (); // true

Крім базових, API Is Not Thirteen має також інші корисні функції, наприклад, метод, який визначає, чи є число краще дванадцяти.

is (13).not.betterThanTwelve (); // trueis (10).not.betterThanTwelve (); // true
is (12).not.betterThanTwelve (); // НЕ РОБІТЬ ТАК, ІНАКШЕ ВСЕСВІТ СКОЛАПСУЄ

Is Array

Встановивши цей пакет у своєму JavaScript-коді, Ви зможете робити до цього моменту небачені речі: перевіряти, чи є щось масивом.

Ви відчуваєте, відчуваєте це? Так, ми також не можемо уявити, як жили без цієї корисної бібліотеки раніше.

isArray має 4 форки на GitHub і понад 200 000 установок на місяць.

Is Weekend

Усі люди люблять вихідні, а особливо програмісти. Адже це єдиний час, коли можна відпочити від робочих буднів і покодити вдома.

Проте цей фреймворк є дуже серйозним програмним продуктом, який заощадить Вам купу часу: адже тепер за його допомогою визначити, чи є поточний день вихідним, можна всього одним рядком.

Крім дуже зручного API, пакет також надає інтерфейс для командного рядка:

$ is - weekendYay! It's weekend!$ is - weekendNope, not yet 

Тупий сервер

Stupid Server (Тупий сервер), написаний на JavaScript, є одним з передових рішень в області серверного програмного забезпечення. Мабуть, немає сенсу описувати його можливості, бо вони чудові.

Тоді чому ж він тупий? Відповідь знайдемо у блоці “Часті питання і відповіді на них”.

Питання: але ж %Ім’яДругогоСервера% вже робить це, навіщо ти винайшов велосипед?

Відповідь: О, оcь як. Дідько! Ну, чудово. Тепер я почуваюсь тупим. Величезне “спасибі”!

Is Positive

За допомогою цього пакета Ви зможете чітко ідентифікувати кожне число, що зустрічається у Вашому коді. Більше жодних незрозумілих порівнянь з нулем та іншої магії! Тепер все просто і ясно.

Дивно: всього один рядок у коді допоможе Вам визначити, чи є число позитивним.

Щоб використати цей модуль, природно, потрібна велика практика, але спершу Ви можете скористатися цими прикладами:

const isPositive = require ('is - positive');isPositive (1);//=> trueisPositive (0);//=> falseisPositive ('1');//=> falseisPositive (Number (1)) //=> true

Утім, такий складний модуль неможливо наділити всією необхідною функціональністю. На жаль, він дотепер не розрізняє +0 і – 0 і вважає сам 0 непозитивним числом. Щоб заповнити цю втрату, рекомендуємо Вам скористатися пакетом positive-zero.

Positive Zero

Цей модуль реалізує найважливішу функціональність, якої так бракує усім його конкурентам. Вдихніть глибше. Готові? Він допоможе Вам прямо у Вашому коді відрізняти негативний нуль від позитивного!

Це ще не все! Він виправив серйозний недолік попереднього модуля в нашому списку: тепер 0 вважається позитивним числом! Безумовно, виправлення цього бага – важлива віха в історії розвитку npm-модулів і програмування в цілому.

Використати цей модуль можна так:

var positiveZero = require ('positive - zero');positiveZero (0);//=> true, це позитивний нольpositiveZero (+0);//=> true, це позитивний нольpositiveZero (- 0);//=> false, це негативний нуль

І багато чого іншого

Загалом, завдяки NPM і цим чудовим пакетам ми можемо набагато швидше реалізувати сміливі проекти, які змінять наш світ на краще.

Розпочнемо з гри Fizz-Buzz. Які пакети треба підключити?

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *