Підбірка 15 кращих JavaScript-фреймворків для фронтенд-розробки


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

У цій підбірці розглянуті 15 зручних фреймворків для фронтенда. Крім найпопулярніших платформ, у списку є декілька менш відомих – сподіваємося, кожен зможе знайти відповідне рішення для свого проекту.

Angular

Цей фреймворк від Google, що став дуже популярним останнім часом, ідеальний для розробників, які з великою увагою ставляться до останніх новинок галузі. Angular являє собою набір сучасних функцій для розробки і проектування, що забезпечують високу швидкість розробки. Компанія Google навіть створила спеціальний компонент Angular Material, що дозволяє легко реалізувати справжній Material Design за допомогою Angular.

Angular 2 приступив до релізу у вересні минулого року. Пізніше Google анонсувала випуск Angular 3, але потім повідомила про те, що відразу займеться четвертою версією фреймворка, яка у березні стала доступною для скачування.


React

Перлина веб-програмування: навіть деякі завзяті послідовники Angular зробили свій вибір на користь React. React зміг те, з чим не впорався Angular – він дозволяє розробляти фронтенд, не занурюючись у нетрі й складнощі фреймворка. React-JavaScript-бібліотека, створена Facebook, і основна її мета – забезпечити комфортну роботу з Shadow DOM. Для цього використовується Virtual DOM, модель, при кожній зміні, що генерує список операцій, які необхідно провести над DOM, щоб привести його до нового стану.

Якщо Вас зацікавив цей фреймворк і Ви вирішили розпочати його вивчення, ми підготували для Вас переклад 9 корисних порад за цією темою. У квітні 2017 Facebook анонсувала перезапуск бібліотеки, новий проект називатиметься React Fiber.


Socket

Socket є одним з найбільш популярних інструментів для розробки реал-тайм проектів. Будучи фреймворком з подієво орієнтованою архітектурою, Socket поділений на серверну і клієнтську частини з однаковим API: така архітектура дозволяє без зайвих рухів створювати найрізноманітніші додатки: від браузерных ігор, відео- і текстових чатів до офісних додатків з функцією спільної роботи над документом. Саме на основі Socket реалізована аналогічна функція в Microsoft Office Online.


Ember

Ember – сучасний JavaScript-фреймворк для амбітних розробників і проектів. Будучи неймовірно потужним, він дуже простий в освоєнні.

Однією з речей, за які люблять Ember, є шаблонізатор Handlebars, який, за словами розробників, набагато елегантніший директив Angular. У цілому Ember майже все робить за програміста, тому Вам залишиться тільки створювати свою бізнес-логіку і насолоджуватися процесом.


Polymer

Polymer – це проект Google, який не просто полегшує для Вас використання Material Design. Цей чарівний фреймворк – втілення швидкості і зручності в роботі над інтерфейсом, що дозволяє створювати і повторно використати веб-компоненти. Проект багато часу провів у стадії бета-тесту, але відразу після виходу його популярність стрімко зростала, подібно до снігової грудки.


Meteor

Meteor пройшов довгий шлях від простої ідеї до повнофункціонального і достатньо фінансованого проекту, що став сенсом життя для багатьох розробників-ентузіастів. Будь-який веб-додаток на Meteor повністю сумісний з мобільними пристроями – Ви навіть можете перетворити наявний веб-додаток на мобільний і опублікувати його в магазині мобільних додатків.

З появою хмарного хостингу Galaxy, створеного спеціально для Meteor-додатків, Meteor зробив фронтенд і бекенд нерозривними компонентами, для роботи з якими не потрібний величезний досвід. Meteor-full-stack фреймворк, який допоможе Вам на одному JS створити сучасний, добре масштабований додаток для веба і мобільних пристроїв. Публічний репозиторій Atmosphere зберігає тисячі пакетів, які допоможуть Вам створювати такі додатки на льоту.


Backbone

Якщо не приділяти належної уваги структурі коду, навіть під час розробки всього однієї сторінки або односторінкового додатка код може перетворитися на справжню тарілку спагетти. Backbone побудований на ідеї того, що вся робота із сервером повинна здійснюватися через API, мінімізуючи кількість коду, який потрібний для досягнення такої ж широкої функціональності, як у складних веб-фреймворків.

Backbone – один з найпопулярніших фреймворків для веб-розробки, в основному завдяки двом причинам: принцип застосування модулів дуже простий для розуміння, а отже, простим є і навчання використанню самого фреймворка.


Vue

Vue – це простий у використанні й водночас дуже потужний фреймворк. Початківці належним чином оцінять документацію. Vue бере все краще від інших фреймворків і об’єднує в один зручний інструмент. Так само, як і React, Vue працює з однофайловими компонентами і односпрямованими зв’язками між ними, але працювати з ним простіше завдяки CLI-інструменту vue-cli. Всередині Vue-компонентів можна використати препроцесори (Jade, Stylus та ін.).


Knockout

Knockout – це відкритий фреймворк, який працюює з моделлю MVVM. Він розроблений на чистому JavaScript без зовнішніх залежностей. Knockout легкий і зручний у використанні й особливо ефективний у зв’язуванні даних. Чудово підійде для створення односторінкових додатків.


LiquidLava

Фреймворк для створення користувацьких інтерфейсів з можливістю масштабування від простих інтерактивних елементів на сторінці до багатофункціональних додатків. До основних особливостей можна віднести прозорий дизайн (Ви завжди розумієте, що відбувається всередині фреймворка), унікальну систему класів і використання шаблонів проектування замість впровадження залежностей.


dhtmlxSuite

Бібліотека для створення кросбраузерних мобільних і веб-додатків, яка містить великий набір готових до використання компонентів користувацького інтерфейсу, які можуть бути скомбіновані або використані окремо. Віджети сумісні з будь-якою серверною технологією: PHP, Java, ASP.NET, Ruby, Grails, ColdFusion, Python і так далі. У новій версії 5.1 додана підтримка TypeScript, JSON і Promise API.


PureMVC

Простий фреймворк з підтримкою модульного програмування і емуляції класів. У репозиторії на GitHub можна виявити, що останні оновлення робилися дуже давно, але творці самі згадують про це на основному сайті й говорять, що дотримуються позиції “достатньо один раз зробити дуже добре”. Що ж, пропонуємо до розгляду.


Sencha Ext JS

Даний фреймворк дозволяє створювати інформаційно місткі кросплатформенні веб-додатки для десктопа, планшетів і смартфонів. Ext JS містить велику колекцію готових, протестованих компонентів інтерфейсу і багато корисних інструментів, у тому числі для аналізу і візуалізації даних.


Spine

Надлегковагий фреймворк з детальною структурованою документацією і доступним вихідним кодом. З відмінних рис – асинхронне з’єднання з сервером, мінімальне число залежностей, адаптери для локальних сховищ AJAX і HTML5. Сумісний з усіма сучасними браузерами.


qooxdoo

Універсальний фреймворк з відкритим вихідним кодом і об’єктно орієнтованою моделлю програмування. Подходить для створення будь-яких видів додатків (у тому числі поза вебом, завдяки компоненту qx.Server, який можна запускати в багатьох середовищах і контекстах). Так само, як попередні проекты, має всі необхідні інструменти для комфортної роботи.

За матеріалами Colorlib і Dev Code Geek

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: скачати додаток фейсбук джава

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *