Середня веб-сторінка тепер важить, як гра Doom: чому все не так погано, як могло б бути?


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

У липні 2015 року користувач Twitter з ніком @xbs зробив, здавалося б, абсурдне припущення: за його словами, всього через 7 місяців середня вага сайту в Інтернеті повинна дорівнювати розміру установного файлу гри Doom.

Три дні тому його передбачення збулося. Розповідаємо, чому це не так погано, навіть з урахуванням того, що це сталося раніше, ніж очікувалося, і хто винен.


Ось де ми знаходимося прямо зараз:

Загалом, так, тепер типова сторінка в Інтернеті важить як Doom – популярна гра від першої особи з просунутою системою рендерингу 3D-графіків, багатьма рівнями, мап, спрайтів і повноцінним музичним супроводом.

Чи все так погано?

Є й гарні новини: як видно на графіці, за останній рік лінія середньої ваги стала трохи м’якшою.

Погана новина: щодня середня веб-сторінка додає у вазі майже стільки ж, як і раніше.

Водночас, як розмір типової сторінки збільшується, динаміка ваги середньої сторінки 10 найпопулярніших сайтів Інтернету помітно відрізняється:

Що ми бачимо на цьому графіку?
1. Середня сторінка у ТОП-10 сайтів Інтернету важить менше, порівняно з іншими.
2. Тоді як інший Web стає важчим, перша десятка стає легшою щороку.

Що це означає?

Постійні розмови про вагу сторінок дали результат – передові інтернет-проекти вже задали тренд до зниження середнього розміру, і зовсім скоро за ними послідують інші – це лише питання часу.

Зовсім нещодавно такі корпорації, як Google і Facebook, представили власні рішення для прискорення веба, а розробники WordPress і Drupal впровадили у свої продукти технологію адаптивних зображень.

Судячи з усього, людина-вебмайстер, який підключає jQuery лише заради функцій show/hide і вставляє в мобільні сторінки картинки з дозволом 6000px, скоро залишиться тільки як пам’ять про “лихі” 2010-ті.

І це добре.

Джерело: Mobiforge

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *