9 нових технологій, які Ви можете освоїти влітку і стати ціннішим на ринку праці


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Сьогодні IT розвивається так швидко, як ніколи. Багато речей, що були загальноприйнятими два роки тому, сьогодні вже не використовується. І навпаки, є новинки, від яких голова йде обертом у всіх програмістів: від Каліфорнії до Росії.

Багато вільного часу, який несподівано з’являється на літніх канікулах, доцільно витрачати з користю: наприклад, вивчати щось нове. Ми зробили підбірку із 10 актуальних технологій, які в майбутньому допоможуть Вам не лише підтримати розмову з колегами у барі, але й стати набагато ціннішим на ринку праці.


1. TypeScript

TypeScript – це JavaScript, який масштабується. Будучи компільованою надмножиною JavaScript, ця мова додає в нього всі фічі з ES6 & ES7, справжнє ООП з блекджеком і класами, сувору типізацію і ще багато чого.

Рекомендується використати (на Заході вже використовується) в усіх нових проектах складніше випадного меню і вкраденого з CodePen прелоадера – наприклад, нова версія Angular від Google написана саме на TypeScript.

Як альтернативи – чисті ES 6 & ES 7, з подальшою компіляцією в ES 5 через babel. Насправді не варто боятися TypeScript – за ним стоїть велика корпорація Microsoft, яка навряд чи кине на призволяще.

Матеріали на Tproger Матеріали на YouTube


2. SCSS

Написання CSS саме по собі веселе, але коли таблиця стилів стає величезною, то складно її обслуговувати. І ось у такому разі нам допоможе препроцесор. SASS – Syntactically Awesome Style Sheets, або <> і, зокрема, варіант синтаксису SCSS, дозволяє використати функції, недоступні в самому CSS, наприклад, змінні, вкладеності, міксіни, наслідування та інші приємні речі, що повертають зручність написання CSS.

Щойно Ви починаєте користуватися SASS, препроцесор компілює Ваш SASS-файл і зберігає його як простий CSS-файл, який Ви можете використати, як завжди.

На SASS написані всі сучасні UI фреймворки, у тому числі Bootstrap і Foundation. І якщо раніше Ви використали їх без SASS, то можливості, які відкриються перед Вами, приємно Вас здивують.

Матеріали на Tproger Матеріали на YouTube


3. Нейронні мережі

Штучні нейронні мережі застосовуються в різних галузях науки: починаючи від систем розпізнавання мови до розпізнавання вторинної структури білка, класифікації різних видів раку і генної інженерії.

Проте як вони працюють ізсередини і як почати їх використовувати самому? Пропонуємо поставити собі мету на літо: дати відповіді на ці запитання і створити власну нейронну мережу.

Матеріали на Tproger Матеріали на YouTube


4. Rust

Rust – це мова програмування загального призначення від компанії Mozilla, що розробляється з 2010-го року. Розробники Rust ставлять перед собою завдання, з одного боку, досягти продуктивності C/C++ (все ж розуміють, DSL ‘ем для розробки якого браузера є Rust?), а з іншого – зробити мову високорівневою і безпечною.

Як мінімум, це буде вагомий ачівпоінт у Вашому резюме, як максимум – Ви станете одним з перших експертів на зростаючому ринку.

Матеріали на Tproger Матеріали на YouTube


5. React

Реакт – не просто ще один фронтенд-фреймворк, це концептуально інший підхід до розуміння і роботи.

Розроблена в Facebook технологія була випущена не так давно і цього року все частіше вибирається для розробки великих веб, Android і iOS додатків. React.js часто використовують у зв’язці з TypeScript.

Матеріали на Tproger Матеріали на YouTube

До речі, розробка додатків для мобільних пристроїв – ще одна можлива мета і потенційне досягнення за літо. У такому разі Вам знадобляться мови Java і Swift – почати кодити на них реально навіть за місяць.


6. Node.js

“Один юнак писав все на JavaScript, і клієнт, і сервер, говорили, що все подобається, зручно, читабельно. Потім,  звичайно, його запроторили до психлікарні”.

JS на бекенді – це чудово і зручно. Крім того, сучасну веб-розробку без Node зовсім неможливо уявити.

Матеріали на Tproger Матеріали на YouTube


7. Raspberry Pi

Одноплатний ПК Raspberry Pi розміром із сірникову коробку зміг швидко стати популярною платформою для різного роду проектів – як комерційних, так і не дуже. Тому є декілька причин, серед яких низька ціна комп’ютера, його відносна універсальність і відкритість.

Ціни на аналоги малинки на AliExpress починаються від декількох доларів. Це означає, що Ви буквально за копійки зможете реалізувати десятки ідей для розумного будинку, які часто генерує Ваша голова.

Цьому так само сприяє величезна кількість різних матеріалів за темою в Мережі.

Матеріали на Tproger Матеріали на YouTube


8. NoSQL

Останнім часом термін “NoSQL” став дуже модним, активно розвиваються і просуваються всілякі програмні рішення під цією вивіскою.

Синонімом NoSQL стали величезні об’єми даних, лінійна масштабованість, кластери, відмовостійкість, нереляційність.

Проте лише одиниці чітко розуміють, що ж таке NoSQL сховища, як з’явився цей термін і які загальні характеристики вони мають, але всі точно знають – це дуже потрібна річ.

NoSQL має величезний потенціал, і прийшов час його побачити.

Матеріали на Tproger Матеріали на YouTube


9. Бінарний робот

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *