Безкоштовні ігрові движки на HTML5 і JavaScript


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

HTML5 разом із CSS3 і JavaScript дають розробникові широкі можливості створення ігор з використанням 3D, анімації, Canvas, математики, кольорів, звуку, WebGL. Одна з найбільш очевидних переваг HTML5 полягає в його незалежності як від платформи, так і від апаратного начиння.

За детального розгляду можна виявити додаткові можливості, що надаються движками: спрощення деяких задач, що часто зустрічаються, або підвантаження ресурсів, оформлене введення, фізика, звук, bitmap ‘и (таких, звичайно ж, небагато). Є і досить слабко оформлені движки, а є й такі, які надають в користування розробникові редактор 2D-рівнів та інструменти відладки.

Передбачається, що більшість движків служать для скорочення часових витрат на розробку повноцінної гри. Проте багато розробників вважають за краще створювати свій проект повністю з нуля, щоб краще представляти його улаштування. Є небагато JavaScript -HTML5 движків, які дійсно чогось варті, проте й у них може бути один великий недолік: вони більше не підтримуються або близькі до припинення підтримки. Тому, вибираючи движок, зупиніть свій вибір на тих продуктах, підтримка яких триватиме якийсь час.

Ось, власне, самі движки.


Crafty

Легкий модульний ігровий движок, що має безліч функцій: анімацію, управління подіями, перемальовування регіонів, відстежування перетинів і зіткнень, спрайтову графіку і багато чого іншого. Підтримує всі браузери, в т.ч. IE9. Жодних додаткових зусиль докладати не потрібно.


Quintus

Quintus – ігровий HTML5-движок, розроблений, щоб бути модульним і легковагим, із чітким JavaScript- подібним інтерфейсом. Для того щоб реалізувати основні особливості ООП-ігрового движка в HTML5-движку, в Quintus у певному відношенні схожий на jQuery, а також підтримує плагіни, управління подіями і гнучку модель спадкоємства, щоб спростити повторне використання реалізованих функцій.


gameQuery

Простий у використанні плагін jQuery, що спрощує розробку гри за рахунок використання реалізованих ігрових компонентів. Завдяки особливостям реалізації сумісний з множиною браузерів, у т.ч. їх мобільними версіями.


GMP

Ідеально підійде для реалізації 2D-спрайтових аркад у ретро-стилі й головоломок типу Судоку. Він має готовий до використання ігровий цикл, що самостійно запускається. Підтримуються миша і клавіатура. Відмінно документований, а головним недоліком можна вважати тільки відсутність підтримки звуків.


lycheeJS

Ігрова бібліотека JavaScript, яка пропонує готове рішення для проектування і реалізації HTML5 Canvas і WebGL або нативних OpenGL ігор усередині браузера або стаціонарних платформ. Оптимізований для Google Chrome.


Enchant.js

Фреймворк Enchant.js для HTML5+JavaScript ігор був розроблений в 2011 році, поширюється з відкритим вихідним кодом (MIT ліцензія) і тому безкоштовний.


The Render Engine

Кросбраузерний опенсорсний движок, написаний повністю на JavаScript. Створений з нуля для того, щоб бути максимально гнучким, він має великий API і використовує найновіші фічі сучасних браузерів. Цей фреймворк призначений, щоб робити все за Вас: Ваша ідея – його реалізація за допомогою часто використовуваних інструментів.


GameJS

Велика бібліотека на верхньому рівні HTML Canvas. На додаток до функцій малювання в ній є збільшуваний асортимент корисних для розробки ігор модулів. Більшість наявного API ґрунтується на популярній PyGame.


CSS Game Engine

Для формування сторінки використовуються JavaScript і CSS. Разом вони працюють упевнено і злагоджено. Розроблений для новачків, які навчаються азам програмування відеоігор. Вам буде простіше, якщо у Вас вже є якісь навички роботи з CSS.


ClanFX

clanfx ґрунтується на JavaScript і CSS і використовує плиткову графіку. Працює на даний момент у Firefox, Epiphany і Opera. Реалізовані фічі: анімований спрайт, ефекти заклинань, будови, плитки/текстури і базовий штучний інтелект.


gTile

Браузерный движок на чистому JavaScript і DHTML. У gTile плиткова графіка була вибрана за її простоту і доступність. Упор в реалізації був зроблений на високий рівень інтерактивності й поведінці ігрових об’єктів. Менша увага була приділена графіці, тому движок підійде більше для створення текстових РПГ, а графічних можливостей повинно вистачити для зображення локацій.


J5g3

Графічний JS движок із відкритим вихідним кодом (GPLv3). Легкий у використанні синтаксис призначений для того, щоб зробити фреймворк швидким і розширюваним.


Jaws

2D-ігрова бібліотека, що ґрунтується на HTML5. Використовує і Canvas, і засоби DOM.


Cocos2D

Портирований з iPhone графічний 2D HTML5 –движок на JavaScript. Дозволяє швидко створювати 2D-ігри і графічні додатки, які можуть працювати на всіх сучасних пристроях без установки додаткових плагінів.


CopperLicht

WebGL бібліотека і JavaScript 3D-движок для створення браузерних ігор і 3D-додатків. Використовує WebGL Canvas, підтримуваний сучасними браузерами і здатний підтримувати рендеринг 3D-моделей, використовуючи апаратне прискорення без плагінів.


Aves

Цей HTML/JavaScript движок -реінкарнація набору інструментів для розробки олдскульних RPG, але з привабливішою графікою. І все тільки за допомогою HTML і JS. Жодних плагінів і Flash.


LimeJS

HTML5 движок для розробки ігор з підтримкою сенсорного введення. LimeJS створений з використанням Closure Library, створеною Google, в ньому вже реалізовані класи і функції для відстежування часу, подій, обробки форм і анімації. Також фреймворк підтримує спрайтові листи, тобто всі використовувані зображення можуть бути поміщені в один файл.


Phaser

Ще один фреймворк для створення мобільних і десктопних ігор на HTML5 із застосуванням Canvas і WebGL. Безкоштовний і з відкритим вихідним кодом. Є швидкі гайди для старту на JavaScript і TypeScript.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: браузерні ігри джава, Физика Анимации html5

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *