Що краще вивчити: JavaScript стандарту ES5, ES6 або TypeScript?


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Якщо звернутися до статистики, то з’ясується, що популярність Angular 2, який використовує TypeScript замість чистого JS, розпочала вертикальний зліт.

До того як я висловлю свою думку, подивіться на цю картинку – вона наочно демонструє Вам суть відмінностей між цими версіями ECMAScript:

Можна дійти таких висновків:

  1. Якщо Ви знаєте TypeScript – вважайте, що Ви знаєте всі три компоненти, зображені на картинці.
  2. По суті, Ви і пишете на JavaScript, просто краще задокументованому.
  3. TypeScript простіше вивчати.

Що стосується останнього пункту – зверніть увагу на те, як часто допомагають розробникам з питаннями по TS.

View post on imgur.com

TypeScript порівняно з JavaScript

Класичне питання “WAT” викликають усі дивацтва поведінки JavaScript:

[] + []; // JavaScript поверне "", TypeScript --- помилку//// Все, що за фактом безглуздо, в JavaScript не повертає помилку (це дуже ускладнює відладку).// А ось TypeScript поверне помилку часу виконання.//{} + []; // JS: 0, TS Error[] + {}; // JS: "[object Object]", TS Error{} + {}; // JS: NaN, TS Error"hello" - 1; // JS: NaN, TS Error

Різниця полягає в тому, що в JS Вам треба пам’ятати про всі дивацтва поведінки, щоб зрозуміти, що саме відбувається в коді, а TS відразу попередить Вас про помилку.

Я бачив доповідь “У сучасному JavaScript все ще живуть дракони”. Із твердженням у заголовку я згоден, а ось в TypeScript багато хто з цих “драконів” був замінений помилками виконання – немає потреби  полювати на них.

Використати TypeScript – це як під керівництвом Андерса вчитися правильно писати на JavaScript. Ось Вам ще і безкоштовна книжка – тепер у Вас зник останній привід відмовлятися від вивчення TypeScript


Діліться своєю думкою за темою в коментарях! До речі, якщо Ви шукаєте інші популярні затребувані технології, які варто вивчити, то подивиться нашу підбірку, присвячену цьому питанню.

Джерело: Meduim

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *