Машинне навчання і нейронні мережі: бібліотека PHP-ML


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Згідно Вікіпедії, машинне навчання (англ. Machine Learning) – великий підрозділ штучного інтелекту, математична дисципліна, що використовує розділи математичної статистики, чисельних методів оптимізації, теорії вірогідності, дискретного аналізу, і що витягає знання з даних.

Це словосполучення, рівно як і “Нейронні мережі”, на слуху останні роки, і, як заявляють різноманітні експерти, саме за цими речами майбутнє.

Прийнято вважати, що для усіх цих проявів штучного інтелекту треба використати спеціальні мови, як, наприклад, R чи хоч би Python. Але це не так.

PHP-ML – повноцінна бібліотека для роботи з штучним інтелектом, розроблена командою PHP – AI. Останнім часом PHP – ML стала однією з найпопулярніших на GitHub. Як говорять самі творці, пакет є “свіжим підходом до машинного навчання на PHP”. З вимог – встановлена версія інтерпретатора не нижче 7.0. Додати розробку до свого проекту можна через Composer:

composer require php - ai/php - ml

З можливостей:

  • Алгоритми машинного навчання;
  • Перехресна валідація;
  • Нейронні мережі;
  • Препроцессинг;
  • Витягання даних.

Простий приклад по роботі з класифікацією

use PhpmlClassificationKNearestNeighbors;$samples = [[1, 3], [1, 4], [2, 4], [3, 1], [4, 1], [4, 2]];$labels =['a', 'a', 'a', 'b', 'b', 'b'];$classifier = new KNearestNeighbors ();$classifier ->train ($samples, $labels);$classifier ->predict ([3, 2]); // повертає 'b'

Також в окремому репозиторії доступні і інші приклади:

Звичайно, PHP – ML не позбавить вас від необхідності вивчення деяких теоретичних даних (наприклад, ознайомтеся з нашою підбіркою матеріалів для вивчення машинного навчання), але якщо ви розробляєте веб-проект, то використання машинного навчання на ньому тепер стало як ніколи просто.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: машинне навчання

Коментарі 2

  • PHP-ML бібліотека це новий підхід до машинного навчання на РНР. Вона реалізує алгоритми, нейронні мережі та інструменти для обробки даних, перехресної перевірки та ін. Але хочу зазначити, що в будь якому випадку РНР – це незвичайний вибір для машинного навчання, оскільки його міцні сторони не дуже підходять для реалізації машинного навчання. Якось так.

  • Так, штучний інтелект дуже швидко прогресує. Нещодавно вичитав, що він навіть навчився вгадувати бажання покупців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *