Детальний список інструментів для JavaScript


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Ви коли-небудь стикалися з проблемою пошуку потрібних інструментів серед нескінченного пошуку непотрібних? Ви новачок і не знаєте, що вам треба використати у своїх проектах? Ви професіонал, який шукає новий засіб для свого арсеналу? Якщо так, то пропонуємо вашій увазі підбірку найбільш популярних і надійних інструментів на думку багатьох розробників.

Зміст статті :

Вступ

У січні 2017 року співтовариство Stack Overflow провело опитування, у якому взяли участь 64 000 розробників з різних країн світу. Результати для першого місця залишаються без змін впродовж п’яти останніх років. JavaScript залишається незамінним лідером в гонці популярності мов програмування.

На зображенні представлені результати опитування на Stack Overflow

JavaScript служить потужною і стабільною основою для багатьох просунутих сучасних веб-додатків і веб-сайтів. У умілих руках досвідченого розробника за допомогою JavaScript можна просунути UX додаток на новий рівень і додати багатий набір функцій і різні високофункціональні компоненти. У програмній екосистемі JavaScript існує безліч інструментів. Іноді може здатися, що нові бібліотеки і фреймворки “атакують” співтовариство розробників своєю величезною кількістю. У цій статті вам будуть представлені найбільш зручні інструменти роботи з JavaScript.

Можна вибирати інструменти, грунтуючись на рейтингу і популярності. Якщо інструмент популярний і має хороші відгуки і велике співтовариство, то підвищується вірогідність того, що ви зіткнетеся з меншою кількістю проблем під час роботи з ним. Ви можете також подивитися на кращі фреймворки і бібліотеки для JavaScript, на думку деяких програмістів. Також при виборі інструменту треба з усіх боків вивчити свій проект, щоб не було проблем з масштабованістю і сумісністю з різними браузерами і їх версіями.

Інструменти складання і автоматизації

Інструменти складання для кросс-платформенних мов ніби .Net або Java – звичайна справа. Але що щодо JavaScript? Коли розробники почали використовувати цю мову програмування для великомасштабних проектів, то вони зіткнулися з проблемами масштабованості, безпеки, продуктивності і обслуговування. Тому прийшов час використати інструменти складання для роботи з JavaScript.

 • Webpack – одна з останніх новинок у світі фронтенда. Він преставляє модульний пакувальник, який створює граф залежностей з усіма модулями для додатку на JavaScript. Webpack упаковує модулі в один або декілька маленьких пакетів для завантаження браузером. Крім того, Webpack може використовуватися як засіб запуску завдань, оскільки він аналізує залежності між модулями і утворює ресурси (асети). Детальніше з використанням Webpack у своїх проектах ви можете ознайомитися в нашій статті.
 • Grunt – таск ранер, призначений для автоматизації повдорюючих завдань або трудомістких, які віднімають багато часу. У його програмній екосистемі існує величезна кількість плагінів (більше 6000).
 • Gulp – не черговий диспетчер запуску завдань, а інструмент з цікавим підходом: він визначає завдання в JavaScript як функції, також GUl автоматизує “хворобливі” завдання, пропонуючи велику програмну екосистему (більше 2700 плагінів), також він забезпечує кращу прозорість і контроль над процесом.
 • Browserify дозволяє розробникам програмного забезпечення використати модулі стилю NodeJS у браузерах. Ви визначаєте залежності, а Broweserify упаковує усе це в акуратний JS-файл.
 • Brunch.io – інструмент, основними ідеями якого є швидкість і простота. Він поставляється з простою конфігурацією і детальною документацією для швидкого запуску. Brunch автоматично створює карту JS-файлів разом з таблицями стилів CSS, що спрощує процес відладки на стороні клієнта.
 • Yeoman – універсальний інструмент, який може використовуватися з майже будь-якою мовою програмування (JavaScript, Python, C#, Java і інші). Ця базова система кодогенерації з багатою програмною екосистемою (більше 6200 плагінів) служить для розробки веб-додатків. Завдяки Yeoman ви можете швидко створювати нові проекти, не забуваючи про обслуговування і поліпшення вже існуючих.

IDE і редактори коду

 • WebStorm – потужна IDE для просунутої розробки веб-додатків на JavaScript. Вона пропонує підтримку різних фреймворків і мов стильового оформлення. WebStorm може бути легко інтегрований з додатковими інструментами на зразок тестерів, засобів контролю якості коду, збирачів і т. д. У IDE також вбудовані такі функції, як автоматичне завершення коду, негайне виявлення помилок, навігація, вбудований термінал, багатий набір плагінів і багато що інше.
 • Atom – безкоштовний продукт від GitHub і вибір №1 для багатьох розробників. Він є редактором коду, що легко настроюється, який поставляється з деякими цікавими функціями “прямо з коробки”. У Atom є вбудований менеджер пакетів, інтелектуальне автоматичне завершення коду і інші корисні функції. Також Atom є кросс-платформенним редактором коду.
 • Visual Studio Code – підтримується компанією Microsoft і повністю підтримує TypeScript “прямо з коробки”. У Visual Studio Code є інтелектуальне завершення коду і підсвічування синтаксису за допомогою технології автодоповнення IntelliSense, також є вбудований інструмент відладки, вбудована підтримка команд Git, контроль версій і багато що інше. Більше того, ви можете розширити функціональність редактора шляхом підключення широкого спектру розширень.
 • Brackets – це легкий редактор коду з відкритим початковим кодом. В основному він орієнтований на візуальні інструменти і підтримку процесора для спрощення роботи у браузері. Brackets поставляється із зручною функцією попереднього перегляду в реальному часі.

Інструменти документування коду

Документування коду перетворює ваше застосування на “скляну коробку”, показуючи, як працює той або інший фрагмент коду. Інструменти автоматичного документування коду описують функції і їх призначення, що дозволяє економити час на аналізі і розумінні коду в майбутньому.

 • Swagger – це набір правил та інструментів для опису API. Інструмент є незалежною утилітою. Це означає, що Swagger створює чітку документацію, яка читається однаково добре як людиною, так і машиною, дозволяючи автоматизувати процеси залежні від API.
 • JSDoc – набір інструментів, що автоматично створює багатосторінкову текстову документацію (HTML, JSON, XML і т. д.) з коментарів з початкового коду на JavaScript. Це застосування може згодитися для управління великомасштабними проектами.
 • jGrouseDoc (jGD) – це гнучкий інструмент з відкритим початковим кодом, який дозволяє розробникам генерувати API з коментарів з початкового коду на JavaScript. jGD документує не лише змінні і функції, але і простори імен, інтерфейси, пакети і деякі інші елементи.
 • YUIDoc – додаток, написаний на NodeJS. Він використовує синтаксис, подібний до того, який застосовується в Javadoc і Doxygen. Також інструмент може похвалитися підтримкою попереднього перегляду в реальному часі, розширеною підтримкою мови і просунутою розміткою.
 • Docco – безкоштовний інструмент для документації, написаний на “літературному” CoffeeScript. Він створює HTML- документ для відображення ваших коментарів, що чергуються з кодом. Слід зазначити, що інструмент підтримує не лише JavaScript, але й інші мови. Наприклад, Python, Ruby, Clojure і інші.

Інструменти тестування

Інструменти тестування для JavaScript створені для виявлення помилок на етапі виробництва, щоб уникнути в майбутньому помилок у користувачів. Із зростанням складності призначених для користувача додатків автоматичні тести не лише підвищують продуктивність додатка, але і допомагають компаніям зберегти бюджет.

 • Jasmine – BDD- фреймворк (Behavior – driven Development – розробка на основі поведінки) служить для тестування JS-коду. У нього немає зовнішніх залежностей, і він не вимагає запуску DOM. Jasmine має чистий і зрозумілий синтаксис, що дозволяє прискорювати і спрощувати тестування. Також фреймворк може використовуватися для тестування коду NodeJS, Python, Ruby.
 • Mocha – це функціональне тестове середовище, працююче на Node.js у браузері. Воно проводить тести послідовно для забезпечення гнучкої і точної звітності, роблячи асинхронні тести веселими і легкими. Mocha часто використовується разом з Chai для перевірки результатів тесту.
 • PhantomJS часто використовується для інтерфейсних тестів і юніт-тестов. Враховуючи те, що це щось подібне до “безголового” WebKit, скрипти виконуються набагато швидше. Також він включає вбудовану підтримку різних веб-стандартів. Наприклад, JSON, Canvas, обробку DOM, SVG і селекторы CSS.
 • Protractor – це наскрізний тестовий фреймворк, написаний на Node.js для тестування додатків на AngularJS і Angular. Він був створений на основі WebDriverJS і перевіряє додатки подібно до кінцевого користувача, використовуючи спеціальні драйвера і вбудовані події.

Інструменти відладки

Відладка коду – досить трудомісткий і поглинаючий час процес для JavaScript-розробників. Інструменти для відладки коду будуть особливо корисні при роботі з тисячами рядків коду. Багато хто з інструментів відладки забезпечує досить точні результати.

 • JavaScript Debugger – інструмент від співтовариства розробників Mozilla (MDN), який може бути використаний як автономний веб-додаток для відладки коду в різних браузерах і коді на NodeJS. Firefox пропонує локальні і видалені функціональні можливості, а також можливість відладки коду на Android-пристрої за допомогою Firefox для Android.
 • Chrome Dev Tools – набір інструментів, що включає декілька утиліт для відладки коду JavaScript, редагування CSS і тестування продуктивності додатків.
 • ng – inspector – кросс-браузерное розширення, яке покликане допомогти розробникам з написанням, розумінням і відладкою додатків на AngularJS. Утиліта поставляється з оновленнями в реальному часі, підсвічуванням DOM, прямим доступом до областей, моделей і інших елементів додатка.
 • Augury – розширення для браузеру Google Chrome і відладки додатків на Angular 2. Воно дозволяє розробникам додатків на Angular 2 безпосередньо аналізувати структуру додатка і робочі характеристики, а також дозволяє виявити зміни.

Інструменти безпеки

 • Snyk – комерційний інструмент для виявлення, виправлення і відвертання відомих уязвимостей в додатках на JavaScript, Java і Ruby. Служба має власну базу даних уязвимостей і бере дані з NSP і NIST NVD. Патчи і оновлення, які пропонує компанія, дозволяють розробникам попередити риски, пов’язані з безпекою.
 • Node Security Project пропонує корисні інструменти для сканування залежностей і виявлення уязвимостей. NSP використовує свою власну базу даних, побудовану на скануванні модулів npm, а також дані із загальних баз даних, таких як NIST NVD (National Vulnerability Database). Крім того, NSP забезпечує інтеграцію з програмним забезпеченням GitHub Pull Request і CI. Також є перевірка в реальному часі, попередження і рекомендації по усуненню уязвимостей в додатках на NodeJS.
 • RetireJS – цей засіб перевірки залежностей з відкритим початковим кодом. Включає різні компоненти, такі як сканер командного рядка, плагін Grunt, розширення Firefox і Chrome, плагіни Burp і OWASP ZAP. Retirejs збирає інформацію про уразливість з NIST NVD і інших джерел, таких як системи відстежування помилок, блоги і списки розсилки.
 • Gemnasium – це комерційний інструмент з безкоштовною пробною версією. Він підтримує різні технології і пакети, включаючи Ruby, PHP, Bower (JavaScript), Python і npm (JavaScript). Інструмент безпеки Gemnasium поставляється з корисними функціями, такими як автоматичне оновлення, сповіщення в реальному часі, повідомлення про безпеку і інтеграція з сервісом Slack.
 • OSSIndex підтримує різні екосистеми (Java, JavaScript і .NET / C #) і безліч платформ, таких як NuGet, npm, Bower, Chocolatey, Maven, Composer, Drupal і MSI. Він збирає інформацію про уразливість з Національної бази даних уразливостей (NVD) і відгуків. Також він обробляє інформацію від членів співтовариства.

Інструменти аналітики і оптимізації коду

Для перевірки якості коду зазвичай звертаються до функціонального тестування і юніт-тестуванню. Проте існує ще один підхід, який дозволяє розробникам перевіряти якість коду і його відповідність стандартам кодування, а саме статичний аналіз коду.

Нині в сучасному програмному забезпеченні об’єднуються інструменти аналізу статичного коду під час розробки, щоб виключити попадання неякісного коду в продакшен.

 • JSLint – це аналітичний веб-інструмент для перевірки якості коду JavaScript. Як тільки він виявляє проблему в джерелі, він повертає сполучення з описом проблеми і приблизним місцем розташування в коді. JSLint здатний аналізувати деякі норми стилю і розкривати синтаксичні помилки і структурні проблеми.
 • JSHint – гнучкий інструмент, що розвивається співтовариством, для виявлення помилок і потенційних проблем у вашому JS-коді, крім того, JSHint-форк від JSLint. Основна мета цього інструменту статичного аналізу коду – допомога розробникам JavaScript, працюючим над складними програмами. Він здатний виявляти помилки синтаксису, неявне перетворення типів даних або відсутність змінної. Проте він не може визначити швидкість і правильність роботи вашого додатку, як і не зможе визначити проблеми з пам’яттю у вашому додатка. JSHint – форк від JSLint.
 • ESLint – це лінтер з відкритим початковим кодом для веб-додатків JSX і JavaScript. Він допомагає виявляти сумнівні шаблони або знаходити код, який не відповідає конкретним стилям. Це дозволяє розробникам виявляти помилки в JS-коді без його виконання, тим самим економлячи час. Будучи написаним на NodeJS, інструмент пропонує оперативне середовище виконання і плавну установку через npm.
 • Flow – статичний контролер коду для JavaScript, розроблений компанією Facebook. Він використовує анотації статичного типу для перевірки коду на предмет помилок. Типи – параметри, встановлені розробниками, а Flow перевіряє ваше програмне забезпечення на відповідність вимогам.

Інструменти управління версіями

Системи управління версіями JavaScript потрібні для плавної взаємодії усередині команди, оскільки вони забезпечують краще обслуговування різних версій і допомагають відстежувати зміни. З інструментами управління версіями розробники можуть працювати над одним і тим же проектом одночасно, без конфліктів і непорозумінь. Крім того, ці утиліти архівують кожну версію з усіма змінами, видаленнями і додаваннями.

 • Останніми роками Git стала широко використовуваною системою контролю версій як для невеликих, так і для великих проектів. Ця безкоштовна утиліта забезпечує відмінну швидкість роботи і ефективність. Її популярність пояснюється високорозподіленою системою і різними типами елементів управління, а також проміжною областю, де версії можуть бути проглянуті і відформатували безпосередньо перед завершенням фіксації.
 • Інструмент Subversion чи SVN отримав величезну популярність, і він як і раніше широко використовується в проектах з відкритим початковим кодом і такими платформами, як Python Apache або Ruby. Цей CVS поставляється з множиною функцій, що дозволяють управляти різними операціями (перейменування, копіювання, видалення і т. д.), злиттям, блокуванням файлів і багатьом іншим.

Інструменти управління пакетами і залежностями

Сучасне ПЗ зберігається у вигляді пакетів в репозиторіях. Такі пакети надають початкові компоненти операційної системи, такі як додатки, бібліотеки, служби і документи. Системи управління пакетами відповідають за різні операції, такі як установка і оновлення, тим самим допомагають переконатися, що програмне забезпечення було схвалене розробниками.

 • Bower – розробка Twitter, яка допомагає управляти ресурсами, фреймворками, бібліотеками і іншими утилітами. Вона пропонує доступ до великої кількості пакетів, допомагаючи розробникам JavaScript оптимізувати процес розробки і поліпшити результати.
 • Npm – диспетчер пакетів вузлів. Пакети можуть використовуватися як для фронтенда, так і для бекенда. Npm є системою управління пакетами для JavaScript і найбільшим реєстром програмного забезпечення у світі, який налічує більше 475 000 модулів.
 • Yarn – інструмент, який отримав популярність завдяки Google, Facebook, Tilde і Exponent. Основна увага в нім приділена безпеці, швидкості і швидкодії. Інструмент дозволяє спільно використовувати код через пакети і модулі разом з файлом, який описує пакет.
 • Duo увібрав в себе краще з Browserify, Component і Go, перетворивши розробку фронтенда на швидкий і простий процес. Основна ідея Duo полягає в спрощенні написання модульних компонентів і створення масштабних веб-додатків швидко і ” безболісно”.

Перелік кращих інструментів для розробки на JavaScript може тривати до безкінечності. У цій статті ви побачили лише популярні і надійні інструменти, які служать основою для якісних продуктів. Дякуємо за увагу!

Переклад статті “The ultimate list of JavaScript tools”

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: зависимые списки node js, засоби відлагодбення javascript коду

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *