Google виклала на GitHub інструмент для створення систем, що розпізнають синтаксис природних мов


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Сьогодні Google виклала на GitHub фреймворк SyntaxNet, який працює на нейронних мережах, на його основі можна будувати системи для синтаксичного розбору речень на природних мовах. Разом з ним вони виклали “натренований” парсер Parsey McParseface, який вже розпізнає речення англійською мовою з вражаючою точністю.

За статистикою, яку наводить Google, парсер визначає синтаксичну структуру речень із точністю в 94 %. Ось який це має вигляд, якщо надати речення “Alice saw Bob” (Аліса побачила Боба):

Як бачите, система правильно визначила “Alice” як суб’єкта дії, “Bob” як об’єкта, а “saw” як дієслово, тобто саму дію. Що станеться, якщо Parsey запропонувати щось складніше, наприклад “Alice drove down the street in her car” (Аліса поїхала вниз по вулиці у своїєму авто)?

Система знову відмінно визначила зв’язки між словами в реченні. Останній приклад, який ми пропонуємо Вашій увазі: “Alice, who had been reading about SyntaxNet, saw Bob in the hallway yesterday” (Аліса, яка читає про SyntaxNet, побачила вчора Боба в коридорі):

Коли я дивлюся на ці схеми, то мені здається, що ця програма розуміє англійський краще за мене. Можливо, Ви зараз замислилися над тим, чи взагалі потрібна система, яка розпізнає синтаксис речень. Справа в тому, що конструкції на природних мовах можуть мати різні синтаксичні структури залежно від контексту. Цих вірогідних схем може бути не дві-три, а двадцять, тридцять або сто, якщо говорити про речення, в яких декілька десятків слів. І створення системи, яка може розпізнавати їх з вірогідністю у  94 %, – це великий крок назустріч створенню справжнього штучного інтелекту.

Більше технічних деталей можна знайти в замітці у блозі Google Research.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *