Реабілітація автомобіля Tesla та інші новини розумно-мобільного світу


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Автопілот рятує людину

Місяць тому популярною темою була аварія, одним з учасників якої став автомобіль Tesla із ввімкненим автопілотом. Попри те, що це перша аварія зі смертельним випадком на більше як 210 млн кілометрів, які автопілоти Tesla вже встигли сумарно пройти по всьому світу, новинні видання рясніли заголовками типу “Автопілот убив людину” і “Штучний інтелект – вбивця”.
Для порівняння, в США відбувається одне смертельне ДТП на 145 млн км пробігу всього автопарку країни. Середній показник по світу – одне смертельне ДТП на 95 мільйонів кілометрів.

Таким чином, звичайні машини в середньому вдвічі небезпечніше, ніж машини з автопілотом Tesla. А ось чого звичайна машина точно не зможе зробити, так це врятувати людину. А ось 37-річний американець на ім’я Джошуа Ніаллі запевняє, що система автопілота Tesla Model X врятувала йому життя.

Джошуа як завжди їхав на роботу із ввімкненою системою автопілота, і йому раптом стало зле. Все, що він устиг зробити – зателефонувати дружині й вбити в автопілот нову точку призначення – лікарню. Після цього він, мабуть, втратив свідомість, оскільки дороги не пам’ятає зовсім. Вже в лікувальному закладі лікарі виявили в легенях непрохідність ряду кровоносних судин (легеневу емболію). На думку лікарів, чоловікові дуже поталанило, що він вижив у такій ситуації. Якби не автопілот, Ніаллі був би зараз мертвим.

Людина вбиває автопілот

Китайські умільці знайшли спосіб обдурити автопілот Tesla. Якщо точніше – позбавити його “зору”. Для цього вони використали ультразвуковий передавач, зібраний на основі Arduino, який перебиває дані радара Tesla. Це можна використати як для того, щоб автопілот “побачив” об’єкт, якого в реальності немає, так і для того, щоб реальний об’єкт з радара зник.

У Tesla, відповідаючи на це дослідження, заявили, що не уявляють, як ця вразливість може завадити у реальному світі.

Індустрія продовжує розвиватися

Mercedes-Benz планує випустити чотири нові електромобілі й скласти конкуренцію BMW і Tesla. Для цих цілей Mercedes створить новий бренд (назва, швидше за все, ще не вибрана). Показу широкій публіці варто чекати у вересні, на Paris Motor Show. Очевидно, успіхи Tesla в цьому напрямі підштовхують й інші великі бренди до боротьби за ринок електромобілів.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Коментарі 1

  • Автоіндустрія дуже швидко розвивалася і розвивається і зараз. Буквально більш ніж століття тому люди користувалися кіньми, а зараз ми використовуємо машини для повсякденного побуту. Різноманітні двигуни внутрішнього згоряння поступово замінюють електродвигуни. Екологічно чисті і безшумні. Активніше з’являються бортові компьютери і т д. Але я поки надаю перевагу механічній коробці…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *