
Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.
Учені з Університету Карнегі-Меллон створили нейронну мережу, яка перетворює штучний інтелект на машину для вбивства, точніше, на машину для фрагів, оскільки ШІ вбиває тільки в режимі deathmatch легендарної гри Doom. Звичайно, Ви можете сказати, що смерть у грі віртуальна, але для комп’ютера віртуальне все.
Чим же цей ШІ відрізняється від ботів? Слушне запитання. Звичайні боти запущені в самій грі, вони знають про всі змінні, координати, характеристики предметів і так далі. Як і будь-який NPC, вони запрограмовані поводитись певним чином.
Створений ШІ Guillaume Lample і Devendra Singh Chaplot грає в гру так само, як і ми: дивиться на екран, оцінює обстановку, переміщується по карті і, звичайно, стріляє в усе, що рухається.
Ось інтелект у дії:
Мережа навчалася переважно на даних з екрана, але творці трохи схитрували, давши їй дані з движка гри для розпізнавання ворогів і предметів.
Система підкріплення полягає в активному переміщенні, зборі предметів і вбивстві, очки накопичувалися, у випадку завдання шкоди – знімалися.
У результаті отримана система з легкістю обігравала як ботів (не відрізнялися особливим інтелектом унаслідок віку гри), так і людей.
Сама мережа розділена на дві частини. Перша – працює з навігацією, тобто відповідає за переміщення і збір предметів. Друга – відповідає за стрільбу.
Так що ж це: зародження Скайнет або, можливо, майбутній ідеальний ШІ для мультиплеєра?
Джерело: TechCrunch
Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?