Штучний інтелект Google DeepMind навчився запам’ятовувати інформацію для самостійного використання


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Штучний інтелект DeepMind, що розробляється батьківською компанією Google, Alphabet, тепер може використати те, що вже є у нього в пам’яті.

Нова гібридна система, названа “Differential Neural Computer” (DNC), об’єднує нейронну мережу і велике сховище даних, яким може користуватися ШІ, що порозумнішав. DNC комбінує зовнішню пам’ять з нейронно-мережевим підходом ШІ, численні пов’язані вузли якого працюють як мозок.

У серці системи знаходиться контроллер, який постійно її оптимізує, порівнює отримані результати з бажаними і правильними. З часом він стає точнішим, одночасно розбираючись, як використати свої сховища даних.

Розглянемо генеалогічне дерево: після того, як комп’ютеру повідомили частину даних про родинні зв’язки, він самостійно відновлює дерево до кінця, паралельно оптимізуючи свою пам’ять.

Як інший приклад розробники наводять лондонське метро. Після навчання основам ШІ здатний самостійно прокладати маршрути. Звичайно, такий функціонал є у будь-якого додатка, але ця система не бере інформацію із заздалегідь створених таблиць – вона будує маршрут повністю самостійно, обробляючи величезну кількість даних.

Це означає, що, навчившись на лондонській підземці, частину своїх знань система зможе застосувати і в нью-йоркському метро.

В іншому тесті DNC надали два факти: “Джон знаходиться на ігровому майданчику” і “Джон узяв м’яч”. Використовуючи ці дані, пам’ять і глибинне навчання, система змогла коректно відповісти на запитання: “Де м’яч?”. Прим. перекл. Якщо Ви не зрозуміли, то м’яч на ігровому майданчику.

Так, наведені висновки здаються простими для людського мозку, але віртуальні помічники на кшталт Siri так не вважають.

Це нововведення є ще одним кроком до створення комп’ютера, здатного мислити незалежно, і коли це станеться, ми зможемо насолодитися роботизованою утопією або технологічною антиутопією, це вже залежить від Вашого погляду.

Джерело: Science Alert

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *