Штучний інтелект Google придумав свій алгоритм шифрування і виявився не здатним зламати його самостійно


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Дослідники з проекту Google Brain вже навчили ШІ творити, але тепер вони створили дещо цікавіше: реалізували штучний, створений незалежно від людини, алгоритм шифрування. Судячи з докладу, працівники Google, Мартін Абаді (Martín Abadi) та Девід Андерсен (David G. Andersen), умисне дозволили трьом піддослідним – нейронним мережам Алісі, Бобу і Єві – передавати один одному повідомлення, зашифровані методом, який був створений самими мережами і покращувався ними в процесі експерименту.

Кожен ШІ отримав своє завдання: Аліса повинна була створити секретне повідомлення, яке міг би прочитати тільки Боб, а Єва повинна була знайти спосіб перехопити і розшифрувати це повідомлення. Експеримент розпочався з простого текстового повідомлення, яке було перетворено Алісою в нечитаний набір символів, розібратися в якому міг тільки Боб, використовуючи свій ключ. Спочатку в Аліси і Боба погано виходило зберігати свою таємницю, але після 15 тис. спроб Аліса придумала надійну стратегію шифрування, а Боб одночасно з нею навчився підбирати зворотний шифр. Довжина повідомлення становила всього 16 бітів, що набували значення 0 або 1, тому той факт, що Єва змогла вгадати лише половину символів, означає, що вона просто “підкидала монету”.

Звичайно, уособлення цих трьох нейронних мереж збиває з пантелику: через принципи роботи машинного навчання самі дослідники не знають, який метод шифрування розробила Аліса, тому практичного застосування отриманих результатів можна і не знайти.

Так або інакше, проведене  дослідження дуже цікаве, але непокоїтися через машини, які спілкуються у нас за спиною, поки що не варто.

Джерело: Engadget

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *