Facebook тестує можливість накладати фільтри на відео в реальному часі


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Facebook розпочав тестування нової фічі для камери, завдяки якій фото і live-відео стають схожими на роботи відомих художників.

На перший погляд,  неймовірний ефект, хоча практично нічим не відрізняється від ефекту в інших додатках. Але якщо проаналізувати, то виявиться, що нововведення використовує одну з найважливіших AI-розробок компанії, яка в майбутньому може допомогти в керуванні складнішими додатками на основі штучного інтелекту.

Технологія, яку в даний момент Facebook тестує в Ірландії (пізніше планується залучити й інші країни) називається Style Transfer. Вона дозволяє додавати стилізовані фільтри, які зроблять Ваші фотографії або live- відео схожими на відомі шедеври світового мистецтва.

Що вирізняє Style Transfer з-поміж інших подібних додатків, так це її можливість накладати ефекти в реальному часі. У своїй роботі Style Transfer використовує нейронні мережі, які навчені відтворювати стилі відомих художників.

Нейронним мережам так само, як й іншим AI-технологіям, для тренування потрібно значно більше обчислювальної потужності, ніж та, яку може надати смартфон. Змусити нейронні мережі тренуватися на смартфоні в реальному часі ще складніше. Додаток-конкурент Prisma також використовує локальні нейронні мережі, але в неї процес застосування і накладення кожного фільтру триває декілька секунд.

“Це великий прорив у наших можливостях”, – сказав Майк Шрепфер, Facebook CTO, під час прес-конференції в Сан-Франциско.

Самі фото- і відео-фільтри можуть видатися нецікавими в плані їх створення, але Майк помітив, що Style Transfer є лише “верхівкою айсберга” того, що тепер стало можливим. В основі технології лежить новий AI- фреймворк, що набув назви Cafe2 Go, який дозволить утілити в життя складніші додатки під керуванням штучного інтелекту, а також комп’ютерний зір.

“Тепер є можливість управляти комп’ютерами за допомогою жестів, комп’ютер бачитиме, куди Ви показуєте, і виконуватиме відповідні дії, – написав Майк у своєму блозі, – тепер ми можемо розпізнавати вирази обличчя і реагувати на них: наприклад, накладати ‘yay’-фільтр, коли Ви посміхаєтеся”.

Поки що це більше теоретичний апдейт, ніж реальна фіча, проте вона дозволяє по-новому подивитись на те, як Facebook може використати технології штучного інтелекту.

Хто знає, можливо, їм нарешті вдасться перевершити Snapchat.

Джерело: Mashable

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *