Штучний інтелект від Google навчився досліджувати фізичний світ і виводити базові закони фізики


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Команда Google DeepMind разом з дослідниками Каліфорнійського університету Берклі навчили ШІ розвивати свої здібності шляхом взаємодії з об’єктами без використання накопиченого досвіду і початкового знання фізичних законів.

Черпаючи натхнення в дітях, команда дослідників вирішила навчити ШІ копіювати людську здатність взаємодіяти з фізичними об’єктами і визначати їх вагу, стан і піддатливість.

Дослідження “Вчимося виконувати фізичні експерименти через навчання із закріпленням” (“Learning to perform physics experiments via deep reinforcement learning”) пояснило, що, незважаючи на останні досягнення в галузі штучного інтелекту, машини все ще не можуть зрозуміти наш фізичний світ: “Навряд чи ці системи зможуть конкурувати з науковою інтуїцією навіть маленької дитини”.

Провідний дослідник Міша Деніл (Misha Denil) разом зі своєю командою провів ряд експериментів у різних віртуальних реальностях, в яких ШІ пропонувалося оцінити властивості декількох блоків.

У першому експерименті “Який важче?”, ШІ давали чотири блоки однакового розміру, але різних за масою. Система повинна була визначити, який з них важче.

Якщо ШІ знаходив правильний блок, то він отримував нагороду, якщо ні, то мав негативний відгук. Така техніка навчання дала змогу ШІ зрозуміти, що єдиний спосіб отримати інформацію про вагу блоків – взаємодіяти з ними і дивитися на їх реакцію.

Другий експеримент – “Вежі” – використав вежу з п’яти блоків, частина  яких  не була видна. Цього разу ШІ повинен був дізнатися, зі скількох блоків складалася вежа, шляхом взаємодії з ними.

У результаті проведеного дослідження стало зрозуміло, що ШІ здатний розв’язувати задачі й без первинного знання про фізичні властивості та закони.

Джерело: The Stack

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *