Штучний інтелект навчився визначати, чи є Ви злочинцем


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Завдяки машинному навчанню дослідники змогли повторити експеримент кримінології з виявлення злочинців, аналізуючи їх обличчя.

Сяолінь Ву (Xiaolin Wu) і Сі Чжань (Xi Zhang), дослідники з Шанхайського університету транспорту (Shanghai Jiao Tong University), провели дослідження з фізіогномії.

Вони виокремили три особливості: викривлення верхньої губи, відстань між очима і кут між кінчиком носа і двома краями рота – передбачається, що ці особливості нашого тіла допоможуть визначити, чи є людина злочинцем.

Погані новини для тих, у кого маленькі роти, викривлені верхні губи і вузько посаджені очі: Ви, швидше за все, виявитеся шахраєм. В середньому у злочинців кут між носом і ротом менше на 19,6 %, викривлення губи більше на 23,4 %, а відстань між очима менше на 5,6 %.

“Алгоритми комп’ютерного зору, на відміну від людей, не мають емоцій, суб’єктивних оцінок, упереджень з приводу раси, релігії, статі і т. д”., – йдеться в дослідженні.

Звичайно, машини не мають емоцій і совісті, яка сприймається як суб’єктивний чинник, але це не означає, що дані не можуть бути упередженими.

Підбірка з 1856 лицевих портретів була оцінена за статтю, расою, віком і виразом обличчя, практично половина зображень були фотографіями реальних засуджених. Для аналізу відношення між виразом обличчя і криміналом використовувалося сполучення алгоритмів освіти і класифікації та згортальної нейронної мережі. До речі, ми наводили також інші приклади використання згортальних нейронних мереж у нашій шпаргалці з нейронних мереж.

Це не перша сумнівна ШІ-розробка цього року. Так, наприклад, Beauty.ai-додаток, що реалізовує роботу Міжнародного конкурсу краси під керуванням штучного інтелекту, використав колір шкіри й етнічну приналежність для визначення переможця. Результати показали, що машини віддають перевагу світлому відтінку шкіри, тому що майже всі королі й королеви краси були білими.

Фізіогноміка – вчення про зв’язок зовнішності людини та її характеру, застосовувалася давньогрецькими вченими і була повсюдно поширена серед філософів. Хоча ця теорія і визнавалась неспроможною, відомості про дослідження, проведені в цьому напрямі, раз у раз обговорюються у науковому товаристві.

Джерело: The Register

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *