Команда DeepMind відкрила доступ до платформи для машинного навчання


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Нещодавно команда DeepMind (зараз входить до складу холдингу Alphabet) повідомила про надання безкоштовного доступу до вихідного коду платформи DeepMind Lab. Це сервіс машинного навчання на базі Quake III, призначений для навчання штучного інтелекту розв’язанню задач у тривимірному просторі без втручання людини. Основою платформи є движок гри Quake III Arena.

Усередині ігрового світу ШІ отримує форму сфери і можливість літати, вивчаючи навколишній простір. Мета, яку ставлять перед собою розробники, – навчити слабку форму ШІ “розуміти”, що відбувається, і реагувати на різні ситуації, які відбуваються у віртуальному світі. “Персонаж” може виконувати ряд дій: переміщуватися лабіринтом, вивчати найближче оточення.

Фахівці сподіваються, що ШІ зможе вчитися методом спроб і помилок. Ігри в цьому випадку – майже ідеальний варіант. Наприклад, в DeepMind раніше використовували (і дотепер використовують) ігрову консоль Atari для того, щоб навчити нейромережу виконувати послідовні дії, необхідні для гри.

Але відкритий тривимірний світ, який можна змінювати, являє собою набагато перспективніше середовище для навчання ШІ, ніж плоский світ графічно простих іграшок для Atari. ШІ в тривимірному просторі має чіткі задачі, які послідовно міняються таким чином, що досвід, набутий при розв’язанні кожної попередньої задачі, виявлявся корисним для ШІ в ході розв’язання наступної.

Плюсом тривимірного оточення є те, що за його допомогою можна навчати комп’ютерні системи реагувати на різні проблеми, які можуть чекати на робота і в реальному світі. За допомогою такого симулятора без проблем навчаються промислові роботи. Працювати з віртуальним оточенням набагато простіше, ніж навчати такі системи “вручну”.

На думку розробників платформи, вона допомагає ШІ вчитися приблизно так само, як навчаються діти. “Як Ви або я вивчали світ у дитинстві”, – навів приклад один зі співробітників DeepMind. “Співтовариство фахівців з машинного навчання було завжди дуже відкритим. Ми публікуємо близько 100 статей щороку, крім того, ми відкрили вихідний код багатьох своїх проектів”.

Зараз Google DeepMind відкрила вихідний код DeepMind Lab, виклавши його на GitHub. Завдяки цьому будь-яка людина може скачати код платформи і модифікувати її під свої потреби. Представники проекту заявляють, що нові ігрові рівні фахівці, які підключилися, можуть створювати самостійно, завантажуючи власні проекти на GitHub. Це допоможе всьому співтовариству працювати над досягненням спільної мети швидше та ефективніше.

Джерело: Bloomberg

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *