10 найгарячіших IT-новин року, що минає: чим 2016 рік запам’ятався програмістам?


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

2016 у світі розробки змінив якщо не все, то дуже багато. Як ми живемо, думаємо, мріємо і любимо. Давайте згадаємо найгарячіші новини року, що минає: те, що запам’яталося нам найбільше. Принаймні, поки не сталося повстання роботів і ми маємо таку можливість.


1. Команда хакерів отримала $22 000 за пильну увагу до PornHub

Вони зламали Pornhub і заробили на цьому $22 000. Їм дали гроші за виявлення двох use-after-free вразливостей у PHP і доказів того, що їх можна використати для реальних атак.


2. Думка Дурова про редизайн ВКонтакте і відповідь розробників

Привід згадати нашу першу реакцію на новий дизайн соціальної мережі й порівняти з поточним ставленням до нього. Напевно, все, що не робиться, дійсно, на краще!


3. Як навчитися розробляти ігри – розробник із 20-річним стажем опублікував детальну блок-схему

У керівництві перераховані основні області програмування, пов’язані з геймдевом. Вивчення кожної наступної навички базується на знаннях, отриманих на попередніх етапах. Так, наприклад, до того як розпочати програмування ігрових движків, треба навчитися програмувати ігри, освоїти математику в необхідному обсязі, на базовому рівні вивчити область Computer Science, у декілька етапів освоїти основні мови програмування і виконати інші кроки.


4. Баг в iOS призводить до перетворення iPhone на “цеглину” при установці дати на 1 січня 1970 року

Телефон перестане завантажуватися, зависаючи на показі логотипу Apple. При цьому фокус із відновленням через DFU не спрацює: Ви отримаєте повідомлення про те, що все пройшло успішно, але завантаження знову зупиниться.


5. Створений TrumpScript – мова програмування, названа на честь Дональда Трампа

На GitHub з’явилися первинники мови програмування TrumpScript, що ґрунтується на Python, який імітує поведінку Дональда Трампа – американського бізнесмена і медіамагната, а також дійсного Президента США (несподівано).


6. Була зафіксована рекордна DDoS-атака потужністю більше терабіта, проведена 145 000 камер спостереження

В атаці брали участь не прості комп’ютери – цей потік генерували всілякі зламані роутери, камери спостереження й подібні речі, що належать до Інтернету речей.


7. Роскомнадзор заблокував 127.0.0.1

Виходить, що Роскомнадзор у певному розумінні спробував заблокувати самого себе, на що так довго чекав багато хто в Інтернеті.


8. Штучний інтелект Google придумав свій алгоритм шифрування і виявився не здатним зламати його самостійно

Дослідники з проекту Google Brain вже навчили ШІ творити, але тепер вони створили дещо цікавіше: реалізували штучний, створений незалежно від людини алгоритм шифрування.


9. На GitHub опублікований код системи, яка дозволить користуватися Інтернетом без доменів і серверів

На GitHub був опублікований цікавий проект – web2web. Він являє собою веб-сторінку, яка завантажує свій вміст за допомогою технології торентів і блокчейнів і може працювати без центральних серверів і доменів.


10. Лінус Торвальдс визнав, що в останній реліз Linux витекло трохи “buggy crap”

У релізі ядра Linux 4.8 була виявлена серйозна помилка. Це спричинило неабияке невдоволення Лінуса Торвальдса.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *