Черговий матч ШІ проти найсильніших професіоналів покера з лайв-трансляціями


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Протистояння ШІ людині в іграх стає популярнішим, в основному завдяки успіхам першого. Торік, у березні, ШІ обіграв корейського професіонала у грі Го. Через великий розмір дошки, а також складність у прогнозуванні ходів, гра в Го вважалася важким випробуванням для штучного інтелекту. Однак AlphaGo, програма розроблена Google DeepMind, все ж змогла здобути перемогу з рахунком 4:1, після чого неодноразово обігравала професіоналів світового рівня в неофіційних онлайн-матчах на го-сервері Tygem.

Го є грою з повною інформацією, іншими словами, у будь-який момент часу учасники оперують усіма даними про поточний стан матчу, беручи до уваги позиції й можливі ходи опонента. Теоретично у будь-якій грі з повною інформацією можна знайти оптимальну стратегію, для чого достатньо проаналізувати дерево результатів. Як щодо ігор, де є елемент невизначеності? Це, звичайно ж, набагато складніша задача для сучасного ШІ.

Покер – гра з неповною інформацією, де учасник роздачі по-перше, не знає карти своїх опонентів, а по-друге, не може передбачити ранг ще не відкритих на столі карт. Тому покер став ідеальним полем бою для вчених з Університету Карнегі-Меллон, які вирішили зайнятися проблемою ігор з неповною інформацією:

“Наша мета не перемога над людиною. Ми намагаємося створити ШІ, який допоможе людям приймати рішення в ситуаціях з великою кількістю невідомих фактів – у лікуванні хвороб, в ділових перемовинах, під час купівлі автомобіля”.

У 2015 році команда вчених представила світу свого першого бота покера для гри у безлімітний техаський холдем – Claudico. Він зіграв по 20,000 роздач проти 4 професіоналів світового рівня – Дугласа Полку, Донга Кіма, Бйорна Лі й Джейсона Лісу. Результат був невтішним: бот залишився в мінусі на 732,000 фішок. Проте цим історія не закінчилася.

Вчені з Карнегі-Меллон знову дали про себе знати, представивши світу оновленого бота покера – Libratus. 11 січня 2017 стартувало чергове протистояння, цього разу тривалістю в 120,000 роздач. Команда професіоналів істотно змінилася, але не на краще для ШІ: зараз йому протистоять гравці, які регулярно з’являються за столами з максимальними ставками в Інтернеті (а це $200/$400, якщо брати відомого оператора).

Увесь перший тиждень першість ШІ залишалася під сумнівом, а на 8-й день матчу почалося цікаве – перевага бота різко досягла позначки в $231 000, а це 2310 великих блайндів, що можна назвати величезним розривом. Стежити за тим, що відбувається можна на 4 Twitch-каналах (окремий для кожного гравця):

Очікуваний день закінчення матчу – 31 січня, але підсумки можуть стати очевидними у будь-який день, наприклад, за умови що ШІ обійде опонентів на 10 000 великих блайндів (такий розрив буде практично неможливо звести до нуля навіть за величезної удачі). Очевидно, що другого такого матчу може й не бути, тому зараз у нас є остання можливість подивитися як на гру найсильніших професіоналів, так і на розвиток самого матчу в режимі Live-трансляції.

Якщо Libratus переможе, це істотно скоротить розрив між штучним інтелектом і людиною в іграх з неповною інформацією. Залишається лише чекати на перемогу ШІ в інших дисциплінах. До речі, наступне протистояння вже на горизонті: в листопаді 2016 року команда Google анонсувала про намір навчити ШІ грати в StarCraft II. Дуже скоро ми можемо стати свідками епохальної битви корейських чемпіонів проти холоднокровного штучного інтелекту.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *