На виставці роботів у Лондоні були представлені страхітливі гуманоїди


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

До 2020 року роботи можуть стати причиною безробіття мільйонів людей, що ознаменує початок “четвертої індустріальної революції”. Такі сфери діяльності, як обслуговування і послуги, медичний догляд, упаковка і доставка, є лише деякими прикладами робіт, в яких участь людини  скоро може не знадобитися.

У Лондоні проходить виставка, яку назвали “найважливішою колекцією антропоморфних роботів в історії”, з більше як 100 експонатами. Представляємо Вам ті, повз які не можна пройти.

 

Automaton

Історія роботів почалася ще задовго до наших днів, коли люди намагалися вселити життя в неживі предмети. Одним з прикладів є 500-річний робот Автоматон (Automaton), який був створений італо-іспанським інженером, математиком і годинникарем Джуанелло Турріано.

Створений з дерева і заліза, 38-сантиметровий “робот” працює на завідному механізмі, який дозволяє йому пересуватися, закочувати очі під лоба, повертати голову, піднімати руки і бити себе в груди.

Telenoid

Напевно, найстрахітливіший робот на виставці, принаймні зовні. Він був створений з усіченими кінцівками не випадково. Творці хотіли створити його за образом і подобою людини, але усунути характеристики, які б визначали стать або вік. Людина, яка контролює його, може перенаправляти свій голос і рухи на робота Telenoid. Він був спроектований для “телепортації” оператора.

Аниматронний малюк

Перше, що бачать відвідувачі виставки, – страхітлива дитина з латексної шкіри, під якою приховані десятки металевих суглобів. Мета цього експоната – показати, як роботи використовуються в кіноіндустрії, а також нагадати, наскільки страшними можуть бути людиноподібні роботи.

Kaspar

Розроблений у Хертфордширському університеті, в Англії, Kaspar є прикладом підвищеного попиту на соціальних роботів для медичного догляду.

Маленький гуманоїд був створений з метою поліпшення життя дітей, які страждають на аутизм і подібні проблеми. Він використовує міміку і кінесику, жести і мову, щоб взаємодіяти з дітьми, реагуючи їх на дотик. Це безумовно чудова ідея, але запалі очі Каспара можуть налякати деяких людей.

Kodomoroid

Kodomoroid був створений в 2014 році як людиноподібний телекоментатор. Найбільше лякає його неймовірна схожість з людиною, яка була досягнута за допомогою силікону і штучних м’язів.

Майбутнє роботів

Розвиток штучного інтелекту рухається з неймовірною швидкістю, а якщо врахувати розвиток антропоморфної механіки гуманоїдів, стає ясно, що незабаром буде важко відрізнити людину від робота.

Отже, виникає питання:  “Чи бажають люди, щоб роботи були людиноподібними?”. У деяких випадках це зручно – наприклад, для допомоги дітям, які страждають від аутизму. Проте в інших випадках роботи повинні походити на себе.

Ось деякі приклади:

  • Нові китайські роботи-поліцейські почали патрулювати вулиці. Робот, названий E-Patrol Robot Sheriff (E巡机器警长), здатний визначати і переслідувати потенційних злочинців та підозрілих осіб, застосовуючи технологію розпізнавання осіб.
  • Японський титан технологій SoftBank нещодавно представив “емоційно розвиненого” робота Pepper, який і виглядає як робот.
  • Французька компанія RoboCare Lab розповсюджує роботів серед будинків-інтернатів і шкіл по всій країні. Вони піклуються про здоров’я перестарілих людей і дітей-сиріт, а також навчають говорити англійською.
  • Місяць тому ізраїльською компанією Intuition Robotics був випущений робот, який не виглядає ні як людина, ні як робот. Він більше схожий на лампу, яка гармонійно вписується в інтер’єр.

Джерело: VentureBeat

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *