У MIT розробили спосіб виправляти помилки роботів силою розуму


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Останнім часом у галузі розвитку штучного інтелекту і машинного навчання були зроблені значні кроки вперед. Зараз ШІ використовується всюди, але оскільки він лише імітує механізми прийняття рішень і розумові процеси людини, помилки неминучі. Коли механізм прийняття рішень дає збій, виправлення вибраного курсу дій потребує великих зусиль і часу. Проте дослідники з Лабораторії штучного інтелекту MIT (CSAIL) спільно з ученими Університету Бостона мають намір змінити цю ситуацію.

Команда дослідників представила систему зворотного зв’язку, який дозволяє виправляти помилки в режимі реального часу за допомогою електроенцефалограми (ЕЕГ), яка фіксує активність мозку.

Керівник CSAIL Даніела Рус і професор Університету Бостона Франк Гюнтер розповіли, як гуманоїдний робот Бакстер (Baxter) підключався до мозкових хвиль дослідників, щоб “дізнатися”, чи правильно було виконано дію. При виконанні завдань з розподілу об’єктів Бакстер уловлював прості мозкові сигнали, які генерує мозок при виявленні помилки.

Метою Рус було створення алгоритмів машинного навчання для розпізнавання мозкових хвиль за час від 10 до 30 мілісекунд.

Під час спостереження за роботом Вам треба лише подумки погоджуватися або не погоджуватися з тим, що він робить. Немає необхідності вчитися думати певним способом – машина підлаштовуватиметься під Вас, а не навпаки.

Сигнали слабкі, тому коли Бакстер не до кінця впевнений у дії, він відправляє запит на отримання додаткової інформації. Система ще не може усунути так звані “вторинні помилки”, проте вчені вірять, що коли і це працюватиме в режимі реального часу, точність прийняття рішень досягатиме 90 %.

Уявіть, що Ви можете миттєво наказати роботові виконати певну дію. Вам не треба вводити команди, натискати клавіші або навіть щось вимовляти. Такий оптимізований підхід дозволить нам краще контролювати дії виробничих роботів, безпілотних автомобілів і надалі розвивати технології, які ми ще не винайшли.

Джерело: ZDNet

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *