Ілон Маск запускає Neuralink – проект з об’єднання мозку і штучного інтелекту


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Ілон Маск, президент компаній SpaceX і Tesla, тепер також фінансує Neuralink, проект зі створення нейрокомп’ютерних інтерфейсів. Компанія займається розробкою імплантованих чіпів, що повинні сприяти впровадженню технологій штучного інтелекту в роботу людського мозку.

Маск натякав на розробку такого інтерфейсу протягом майже року. Не так давно на зустрічі в Дубаї Ілон зазначив:

Через деякий час ми, швидше за все, побачимо тісне злиття біологічного і цифрового розуму. воно передбачає вищу швидкість передачі інформації від мозку до технічних пристроїв, які ми використовуємо.

Такі інтерфейси ще залишаються в області наукової фантастики – зараз більшість електростимуляторів створюються лише для використання в медичних цілях, і навіть вони далеко не досконалі.

Це не зупиняє дослідників: проект Kernel під керівництвом Брайана Джонсона, наприклад, працює над зменшенням впливу на функції мозку дегенеративних захворювань на зразок хвороби Паркінсона. Позитивні результати повинні привести до того, що мозок будь-якої людини, навіть здорової, стане швидшим і сильнішим при з’єднанні зі спеціальним пристроєм.

Проте в процесі створення подібних пристроїв учені стикаються з величезною кількістю труднощів: наприклад, нейробіологи все ще мають приблизне уявлення про взаємодію нейронів у людському мозку. Окрема проблема – знайти волонтерів на впровадження імплантів у мозок.

Блейк Річардс, учений з Торонтського університету, вважає:

Люди зможуть примиритися з ідеєю розміщення імпланта у них в мозку, тільки якщо це допоможе їм поліпшити важкий стан, викликаний хворобою, – більшість здорових людей не готові добровільно піти на операцію, яка передбачає розкриття черепної коробки.

Джерело: The Verge

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: чи досконалий людський мозок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *