Штучний інтелект продовжує освоювати StarCraft


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Торік компанія DeepMind, одна з дочірніх компаній корпорації Alphabet, привернула загальну увагу тим, що її бот виграв чемпіонат з Го у професійного гравця. Це досягнення показало, наскільки нестримно розвивається галузь штучного інтелекту. Фахівці DeepMind оголосили, що наступною їх метою є перемога ШІ в грі StarCraft. Компанія Facebook також заявила про свою участь і створила відкритий фреймворк, щоб розробники могли працювати над проходженням StarCraft за допомогою її набору інструментальних засобів для розробки ШІ.

Нещодавно команда розробників з китайської компанії Alibaba опублікувала документ, що містить опис системи BiCNet, яка навчилася втілювати різні стратегії, використовувані професійними гравцями, без додаткових інструкцій або вказівок щодо ведення битв. Як і в багатьох інших системах глибинного навчання, програма вдосконалювалася методом спроб і помилок. При цьому була продемонстрована її здатність адаптуватися до кількісних і якісних змін сил супротивника.

Автори документа пишуть:

Програма BiCNet справляється з різними видами битв за різних рельєфних умов незалежно від кількості інтелектуальних агентів з обох боків. Результати дослідження показали, що і без додаткових указівок або міток BiCNet може навчатися координуючим стратегіям на кшталт тих, що використовують професійні геймери. Більше того, BiCNet легко адаптується до задач із різнорідними агентами. У наших експериментах ми тестуємо підхід, міняючи базові критерії та сценарії. Так ми можемо побачити останні зміни у дії і спрогнозувати способи застосування цієї технології в інших додатках.

Наскільки перспективним є розвиток подібних технологій?

Цілком можливо, що такі технології ШІ можуть брати участь у різних турнірах на кшталт тих, що проводить сама Alibaba. Проте як і у випадку з програмами штучного інтелекту, навченими грі в покер, розробники сподіваються, що ці навички ШІ пізніше застосовуватимуться до розв’язання реальних задач:

Реальні додатки штучного інтелекту часто вимагають одночасної спільної роботи відразу декількох агентів. Продуктивне навчання взаємодії агентів усередині однієї системи – це значущий крок у розвитку технологій штучного інтелекту.

Джерело: The Verge

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *