“Анти-prisma”: фахівці Каліфорнійського університету в Берклі розробили додаток, що перетворює картини Моне на фотографії


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Новий додаток ґрунтується на технології штучного інтелекту. Він дає ефект, зворотний додатку типу Prisma, і навіть може перетворити коня на зебру, а зиму – на літо (і навпаки).

Роботи в стилі імпресіонізму відбивають швидше почуття і відчуття художника, ніж реальні види. Тепер, завдяки фахівцям Каліфорнійського університету в Берклі, Вам не доведеться їхати в Нормандію і чекати ідеального освітлення, щоб побачити те, що бачив художник. За допомогою технології “перенесення стилю зображення”, живопис імпресіоніста Моне може набувати цілком фотореалістичного вигляду. За допомогою цієї ж технології штучного інтелекту нудні бляклі фото пейзажу можуть перетворитися на мальовничі полотна, що нічим  не поступаються творам Моне.

Чим нова програма відрізняється від інших додатків для обробки фото?

Подібні програми на сьогодні мають підвищений попит. Проте найчастіше вони припускають лише накладення стилів і зображень поверх інших. Дослідники Університету в Берклі вибрали інший напрям. Так, наприклад, тепер можна взяти звичайне фото і перетворити його на картину Моне, Ван Гога, Сезанна або Укійо-е. Їм також вдалося переробити зиму у весну, яблука – на апельсини (дивні, якщо чесно!) і навіть коней – на зебр.

Найцікавіше в цій технології те, що в ній використовується система так званих “непарних даних”, тобто у додатка немає фотографії того самого місця, зробленої в той самий момент, коли Моне малював свою картину.

Замість цього ми використовуємо знання про стиль живопису Моне і стилі фотографій пейзажу. На підставі цих відмінностей ми можемо припустити, як би виглядало зображення в тій або іншій формі.

Основні труднощі в створенні програми

Усе це легше сказати, ніж зробити. Спочатку вченим треба було виявити стилістичні відмінності, зрозумілі ШІ. Потім їм треба було відібрати кращі зображення із сотень фотографій на основі вибору, зробленого людьми і машинами. В ідеалі система повинна мати властивість “циклічність”. Так само, як Ви при перекладі з англійської на російську і навпаки прагнете отримати текст, максимально наближений до оригіналу, програма прагне при подвійній обробці давати максимально якісні зображення. І в більшості випадків (якщо не враховувати втрату якості зображення) у неї це виходить.

Джерело: Engadget

Звичайно, залишається і недосконалість. Алгоритмам ШІ треба мати справу з множиною різних стилів як картин, так і фотографій, тому при перенесенні виникають помилки. Основне утруднення полягає в геометричній трансформації, як у випадку з перетворенням кота на собаку. Команда Університету в Берклі визнає, що поки що методика поступається технологіями навчання з парними даними. Однак варто зазначити, що в цілому технологія ШІ на “добре” виконує поставлені завдання. Швидше за все, результати використання цього додатка скоро з’являться у Вашій стрічці в Instagram. Ті, хто бажають самостійно випробувати програму в Linux, можуть скачати первинники вже зараз.

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *