Google використала Ваші начерки для того, щоб навчити ШІ малювати


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Торік Google випустила веб-додаток із ШІ, який вгадував, що Ви малюєте. Тепер ті малюнки, які Ви намалювали, використовуються в Google для навчання малюванню штучного інтелекту. Нова програма  Sketch-RNN малює як дитина, але, як і всі батьки, дослідники ШІ в Google пишаються своїм успіхом.

Як це працює?

Для створення Sketch-RNN дослідники Google Brain Девид Ха і Дуглас Ек зібрали більше як 5 млн зроблених користувачами малюнків з додатка Quick, Draw! Щоразу, коли користувач малював щось у додатку, записувався не лише кінцевий результат, але й порядок і напрям кисті, використовувані для його створення. Отримані дані дають повнішу картину того, як малюють люди.

У цілому Ха і Ек зібрали 70 000 навчальних малюнків для 75 різних категорій, таких як “кіт”, “пожежна машина”, “сад”, “сова”, “свиня”, “обличчя” і “русалка”. Яка ж мета? Створити машину, яка може “малювати і узагальнювати абстрактні поняття в манері, подібній до людей”. І вона може! Вивчивши ці дані, машина навчилася спочатку малювати на основі людських даних, як показано нижче:

Найчіткіше в передостанньому ряду показано, що ШІ не просто копіює людський малюнок. Ліворуч намальована кішка з трьома очима, але ШІ копіює концепцію, а не сам ескіз. Він знає, що три ока – надто багато.

Потім Sketch-RNN навчилася малювати об’єкти, не копіюючи початковий ескіз:

Sketch-RNN також може завершити малюнки, початі кимось іншим:

ШІ може комбінувати різні малюнки. На зображенні нижче Ви можете побачити результат експерименту, в ході якого нейронній мережі було запропоновано намалювати деяку комбінацію категорій “кішка” і “стілець”. Результатом стали дивні химери:

Він також може створювати так звані “приховані інтерполяції простору”, тобто дивитися на будь-яку кількість предметів і комбінувати їх в різних співвідношеннях для створення нових ескізів з декількома характеристиками. Наприклад, у групі зображень ліворуч ШІ об’єднав чотири різні малюнки: свиню, кролика, краба і обличчя.

Ці малюнки, звичайно, прості, але методи, використовувані для їх створення, цікаві – і отже, потенційно корисні. В майбутньому програми на основі ШІ, такі як Sketch-RNN, можуть використовуватися як інструменти для дизайнерів, архітекторів і художників.

Детальніше про принципи роботи інструмента можна почитати в блозі Google.

Джерело: The Verge

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Trends: малюнки малювати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *