“Вгадай мелодію”: штучний інтелект навчився розпізнавати музичні стилі краще за людей


Дізнайтесь більше про нові кар'єрні можливості в EchoUA. Цікаві проекти, ринкова оплата, гарний колектив. Надсилайте резюме та приєднуйтеся до нас.

Можете на слух відрізнити гру біг-бенда від бугі-вугі? А ось алгоритм може. Проектно-конструкторська фірма Cambridge Consultants заявила про те, що створила самонавчальну програму на базі штучного інтелекту, яка може розрізняти музичні стилі краще за людей. Так само як Джек Блек у фільмі “Фанатик”, тільки без безглуздої елітарності.

Як випробовували програму?

Піаніст живцем грав музику різних стилів: бароко, класичну, регтайм і джаз, а програма в режимі реального часу визначала вірогідний жанр. У більшості випадків результати виявлялися кращими, ніж у звичайної програми, написаної людьми вручну.

Монті Барлоу, директор з машинного навчання в Cambridge Consultants, зазначив:

Я думаю, що результати роботи системи глибинного навчання кращі тому, що вона неупереджено обробляє велику кількість аудіоматеріалу. Система знайшла кращий спосіб неупереджено відрізняти один жанр від іншого. Це дивно, але за своїми можливостями вона більше схожа на людину, ніж програма, яку наші програмісти створили за допомогою класичного інженерного підходу.

Cambridge Consultants заявила, що її алгоритм може відкрити складніші методи організації музичних баз даних і пошуку в них. Крім того, це також може стати важливим досягненням у медицині. Використовуючи чутливі хвилі, програма зможе проводити швидку діагностику стану пацієнта (хоча Cambridge Consultants не пояснила, як саме це буде реалізовано).

І це не єдине відкриття в медицині, пов’язане із системами машинного навчання. Місяц тому дослідники з Університету Ноттінгема у Великій Британії розробили алгоритм, який може передбачати вірогідність серцевого нападу або інсульту з точністю до 70 %. У майбутньому нас лікуватимуть музичні сноби у вигляді систем штучного інтелекту.

Джерело: Engadget

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Вінниця, Херсон, Черкаси, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Рівне, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Кам'янець-Подільський, Стрий - за статистикою саме з цих міст програмісти найбільше переїжджають працювати до Львова. А Ви розглядаєте relocate?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *